Magyarországon 60-70 százalékos a digitális analfabéták aránya
Informatikai konferencia a Dunán
Külön szekcióban vitatták meg többek között az internet alapú tévézés (IPTV) lehetőségeit és a felhasználók aktivitásán alapuló úgynevezett webkettes alkalmazások kilátásait. Ugyancsak külön szekcióülésen foglalkoztak az elektronikus kereskedelem, és az internetes banki szolgáltatások helyzetével, illetve az online közigazgatás helyzetével.
A beszélgetések vezérfonala Kék Notesz 2007 című jelentés az infokommunikáció magyarországi helyzetéről. A szervezők és az Információs Társadalom- és Trendkutató Központ (ITTK) együttműködésével készült beszámolóból kiderül, hogy Magyarország "eminens sereghajtó", azaz a lakosság csupán egyharmada internetezik, de majdnem mindenki szélessávú kapcsolaton keresztül.
A szélessávú internet lassabb, mint Nyugat-Európában, igaz, Magyarországon is csökken a szolgáltatás ára, viszont 500 ezer ember (a lakosság 5 százaléka) nem tud hozzáférni lakhelyén az infrastruktúra elmaradottsága miatt.
A száz lakosra jutó mobiltelefon-előfizetések száma 2006 végén már 99,1 volt, de ez nem jelenti, hogy lassan mindenkinek telik saját készülékre, a felmérések szerint ugyanis a 14 évnél idősebbek kétharmada használ csak maroktelefont.
Magyarországon még mindig hatvan-hetven százalékos a digitális analfabéták aránya, és a lakosság fele kifejezetten idegenkedik a számítógéptől - állapítja meg a jelentés.
A kulturális örökség digitalizálásának ügye sem áll túl jól: helyenként elszórtan folyik csak a munka, tervszerűség helyett az esetlegesség a jellemző, holott a feldolgozásra váró anyag óriási.
Az elektronikus közigazgatás működéséhez szükséges rendszerek kiépítése viszont befejeződött, és ebből a szempontból 2006-ban Magyarország lépett előre a legnagyobbat az Európai Unióban, a 23.-ról a 14. helyre.
A nyolcadik éve rendezett Internethajó konferencia alkalmából kiadott helyzetjelentés Helyünk a nagyvilágban című összefoglaló fejezetéből végül kiderül, hogy "Magyarország a közel egy évtizede megszokott helyén, a követő országok középmezőnyében található, folyamatosan a felzárkózás és a leszakadás határán egyensúlyozva."
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.
Újabb újítás az eMAG-nál: mostantól még egyszerűbb és gyorsabb részletre vásárolni
Jelentős fejlesztést aktivált a napokban az eMAG, amely révén még kényelmesebb és egyszerűbb lesz az online rendelések áruhitel általi, részletekben történő fizetése. Az OTP Bank csatlakozásával mostantól az eMAG összes pénzügyi szolgáltató partnerének (így a Magyar Cetelem és a Cofidis) áruhitel-konstrukciói elérhetők az eMAG által forgalmazott termékek mellett több ezer magyar Marketplace partner termékeihez is.