A Magyar Telekom elsőként épít ki új generációs IP-hálózatot Magyarországon
Mindemellett a vállalati felhasználók részéről egyre nő az igény még nagyobb rendelkezésre állást nyújtó virtuális magánhálózatok iránt (IP VPN), amelyek biztosítása csak az olyan kiesés nélküli működést garantáló – azaz működés közben frissíthető és szervizelhető – készülékekkel valósítható meg, mint a CRS-1.
Folyamatosan nő országszerte a szélessávra előfizetők száma. 2007. március végén a Magyar Telekom szélessávú csatlakozásainak száma már meghaladta a 628 ezret. A cég 2006-ban elindította a kereskedelmi IPTV- szolgáltatását, 2007 márciusában bevezette a telefonszolgáltatás nélküli ADSL-t. A már működő Klip szolgáltatás interneten keresztül ingyenes telefonálást biztosít az ügyfeleknek egy másik Klip-használóval - percdíj, havidíj, kapcsolási díj nélkül, így csak az internetezés szokásos költségeit kell állnia. Ha nem másik Klip felhasználót, hanem egyéb hálózatban levő ügyfelet hív a Klip-használó, akkor a hívásért minimális percdíjat számít fel a cég, de kapcsolási díj és havidíj ekkor sincs. A vállalat a korábbi évekhez hasonlóan 2007-ben is díjmentesen növelte meg az ADSL-szolgáltatás sebességét.
- A Cisco CRS-1 (Carrier Routing System) nevű terméke a világ legnagyobb kapacitású internetes útválasztójaként 2004-ben került be a Guinness-rekordok könyvébe. Az akár 92 terabites sávszélességet is biztosítani képes CRS-1 útválasztórendszer - amelyet több CRS-1 összekapcsolásával hoznak létre - a megfelelő hálózati és adatátviteli megoldásokkal kiegészítve számtalan lehetőséget tár a felhasználók elé. A technológia átviteli sebességét jellemzi, hogy például az Egyesült Államok kongresszusi könyvtárának teljes gyűjteménye 4,6 másodperc alatt tölthető le a segítségével, vagy akár egymilliárdan is játszhatják ugyanazt az online játékot.
- A CRS-1-es routerek Cisco Silicon Packet processzorra épülő innovatív rendszer-architektúrával rendelkeznek, ami biztosítja a jövőbeni teljesítményigény kiszolgálását. Minden főbb komponens redundánsan működik a rendszerben. Az eszközök a Cisco új fejlesztésű IOS-XR szoftverével üzemelnek, amely teljesen moduláris felépítésével a magas rendelkezésre állás alapkövének tekinthető. A terarouter által támogatott portok sebessége a 155 Mbps-os OC3 interfésztől a már említett 40 Gbps interfészig terjed, külön érdekesség a hangolható DWDM portok támogatása a 10 GE és a 40 Gbps-os POS-kártyákon. A Magyar Telekom számára lehetőség nyílik a CRS-1 berendezésben elsőként kifejlesztett 40 Gbps-os sebességű interfész tesztelésére és alkalmazására. További érdekessége a megoldásnak, hogy a 40 Gbps-os interfésznek van hangolható DWDM-alapú változata is, amely teljesen egyedülálló műszaki megoldásnak számít az egész iparágban.
Kapcsolódó cikkek
- Biztonságos üzleti szolgáltatások bárhol, bármikor, bármely hálózaton
- Cisco Broadband Barométer: internet felhasználás terén még nagyok az elmaradásaink
- A Cisco továbbfejlesztette az "önvédő hálózatot"
- Cisco: új, többhelyszínes virtuális tárgyaló
- Még szorosabb IBM-Cisco együttműködés
- Cisco: a Five Across technológiájával növelhető a weboldalak közösségépítő szerepe
- Cisco: rekord a Cisco Expón, EMEA-szervizközpont Szombathelyen
- Cisco TelePresence, a virtuális tárgyaló
- A Cisco, mint a humán hálózat előfutára
- Magyar fejlesztésű szoftver a Cisco a hálózati rendszerében
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.