Az EU hadat üzen a kiberbűnözésnek
Az Európai Bizottság szerint újra kell értelmezniük a szabályozókat, különös tekintettel az országok közötti együttműködésre, hogy lépést tartsanak a kiberbűnözés egyre bővülő lehetőségeivel. A bizottság szerint három területre szeretnének koncentrálni, ezekre példa az online csalás, az illegális tartalmak feltöltése és a szervertúlterheléses támadás vagy hackelés. Előrelépést terveznek az online azonosítók eltulajdonítása és az azokkal történő visszaélések visszaszorítására. Ez utóbbi olyannyira kiemelt cél, hogy még az idén elképzelhető új szabályozók bevezetése a területen, ez érthető is, mivel az online azonosítók nélkül csak igen csökkent internetes aktivitás lehetséges, az internetes vásárlások pedig visszaszorulhatnak.
A kiemelt lépések mellett az EU gyakorlatilag teljes stratégiáját át szeretné alakítani. Jelenleg nem létezik a teljes EU-t lefedő egységes törvénykezés ez ügyben, a felhasználók sem elég tudatosak, míg közben évről évre növekszik a kiberbűnözés. A megoldás érdekében az EU végrehajtási szerveit összefogó Europol megerősítését tervezik, kiterjedtebb adatgyűjtést és átláthatóbb statisztikák megjelentetését tűzték ki célul.
Kapcsolódó cikkek
- Sophos biztonsági megoldás a General Electric 350.000 gépén
- Piacvezető itthon a NOD32
- Szeptember 17-én dől el a Microsoft-EU per
- 122 millió európai az interneten
- "Virus Bulletin 100%" díjat kapott a VirusBuster Professional
- Növekvő net-populáció egész Európában
- IT hálózatok teljesítmény-optimalizálása az Atigristől
- Naponta közel tízezer újabb víruskóddal fertőzött oldalt talál a Sophos
- ActiveX-hiba az Office 2000-ben
- Big Brother szoftvert barkácsol a Microsoft
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.