Nem lesz 45 nm-es Itanium
A jelenlegi menetrend szerint a kétmagos Montvale kódnevű Itanium az év vége felé, a négymagos Tukwila, amely ráadásul magonként 2, vagyis összesen 8 munkafolyamatot támogat, a jövő év végére érkezik. A Poulson-nal kapcsolatban egyelőre csak annyit lehet tudni, hogy 32 nm-es technológiával készül majd, amelyet az Intel 2009-ben tervez bevezetni. Ennek alapján a csip legkorábbi bevezetése 2010 tájára kerül, ami azért érdekes, mert a Sun például már 2008-ra ígéri 16 magos UltraSPARC Rock szuperprocesszorát, és persze az IBM is erőteljesen fejleszt a felső kategóriás szerverágazatban.
A 45 nm-es Itanium átlépése nem annyira áttörésnek minősíthető, sokkal inkább arról van szó, hogy az Intel szeretné behozni a korábbi modellek késedelmes bevezetéséből származó hátrányát. A vezető csipgyártó változatlanul szeretne jóval nagyobb szeletet kihasítani magának a nagyteljesítményű szerverlapkák piacából, ám a csúcsprocesszornak szánt Itanium mindeddig nagyságrendekkel gyengébben szerepelt az x86-os szerverekbe szánt Xeonoknál.
Kapcsolódó cikkek
- Az Intel 50%-kal csökkenti a négymagos CPU-k árát
- A Silverthorne a legjelentősebb termék a Pentium bevezetése óta
- Intel Core 2 Extreme processzorok laptopokba még idén ősszel
- Ólommentes processzorokat ígér az Intel
- Jönnek a 65nm-es nagy teljesítményű szerver CPU-k
- Az Intel kivonja a piacról a 130nm-es Itanium 2 lapkákat
- Új Intel szerver-processzorok és árcsökkentés
- Új Intel mobilprocesszorok a harmadik negyedévben
- Új Intel asztali processzorok júliusban
- Újabb Intel processzor árcsökkentés - korábban
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.