Check Point: webalapú biztonságfelügyeleti megoldás
A Check Point Software Technologies Ltd. és vállalata, a SofaWare Technologies Ltd. bejelentette az IT iparág első teljesen webalapú biztonságfelügyeleti szolgáltatását, az SMP On-Demandot.
A kis- és közepes vállalatoknak kínált biztonsági szolgáltatások az ún. MSSE (Managed Security Service Providers) felügyelt biztonsági szolgáltatók révén érhetők el. A új szolgáltatás alapja a SofaWare szolgálatató-központú, hálózati biztonságfelügyelet rendszere, a Security Management Portal (SMP). Az SMP On-Demand lehetővé teszi a szolgáltatók és az értéknövelt reseller partnerek számára, hogy minden eddiginél könnyebben, minimális befektetéssel és gyakorlatilag indulási költségek nélkül tudjanak hozzáadott-értékű, felügyelt biztonsági szolgáltatásokat kínálni ügyfeleik számára. A szolgáltatások között megtalálható a felügyelt tűzfal- és behatolásvédelem a Safe@Office UTM berendezések számára, valamint az antivírus védelem, a VPN felügyelet, a központi reporting és más, hozzáadott értéket képviselő jellemzők.
Mivel az SMP On-Demand egy befogadott („hosted”) szolgáltatás, nem kell sem szoftvert, sem szervert vásárolni, a szolgáltatás gyorsan és hatékonyan elérhető. Az SMP On-Demand nagy rugalmasságot biztosít a szolgáltatók számára, ugyanakkor a "pay-as-you-grow" fizetési modell alkalmazásával lehetőséget nyújt a növekedéssel párhuzamos fizetésre. Ugyanakkor lehetővé teszi a különböző célcsoportok különleges igényeinek megfelelő szolgáltatási tervek kialakítását is. Ráadásul az SMP On-Demand szolgáltatások megjelenése is testre szabható, így akár a szolgáltató saját márkanevének használata is biztosított.
Az SMP On-Demand fő biztonsági jellemzői:
- központi, távoli elérésű biztonsági gateway felügyelet és konfiguráció
- szoftver és biztonsági frissítések a biztonsági gateway-ek számára
- antivírus-felügyelet és signature update
- közösségalapú VPN felügyelet dinamikus IP támogatással
- távoli elérésű VPN konfiguráció és felhasználó-hitelesítő felügyelet
- felügyelt URL szűrési szolgáltatás
- dinamikus DNS
- biztonsági loggolás
- testre szabott riportkészítés.
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.