Indul a konkurenciaharc
Hullámvölgy a tőzsdén
- Nem kellett volna a kereskedési időt meghosszabbítani?
- Természetesen nem szeretném, ha azt gondolnák, hogy a tőzsdei kereskedési idő meghosszabbítása ellen lennék, de a jelenlegi piaci és internetes helyzetben sajnos ez nem könnyíti meg a piaci szereplők dolgát. Mert, ha egy aktív befektetőt tekintünk, aki a teljes kereskedési idő alatt szeretné nyomon követni az árfolyamok változását, akkor napi 6 és fél óra internethasználatban gondolkozhatunk. Szerencsére ma már viszonylag olcsó a korlátlan internet-hozzáférés, azonban aki telefonvonalon kapcsolódik a hálózathoz, annak súlyos tízezrekbe kerül a csúcsidőben való internetezés. További költségvonzatként jelent meg a BÉT által kivetett termináldíj, amelyet minden egyes valós idejű tőzsdei árfolyamadat felhasználójának ki kell fizetnie; mértéke sajnos olyan magas, hogy a brókercégek ennek átvállalására már nem képesek.
- A negatívumok ellenére az év második felében több új piaci szereplő is megjelent az internetes tőzsdei szolgáltatás piacán. Ez azt mutatja, hogy a nehézségek ellenére érdemes ezen a piacon mozogni... Vagy inkább ezt a tényt is a gondok közé kellene sorolni?
- Igen, mint minden új piacon, itt is megjelentek a versenytársak. Véleményem szerint az igazi konkurenciaharc most kezdődik, idén igen komoly versenynek nézünk elébe. Két fő internetes brókeri szolgáltatás kialakulása várható. Egyrészt az univerzális brókercégek, amelyek az internetet mint kiegészítő csatornát fogják használni. Ezek a cégek nem kezdenek drasztikus árcsökkentésbe, szolgáltatásuk is szélesebb körű. A másik szolgáltatótípus a klasszikus diszkontbróker, amely minden más piaci ár alá kínál, de csak az alapszolgáltatást nyújtja. A magyar befektetői attitűd inkább az először említett brókeri szolgáltatást fogadja el.
- Mit vár még 2000-től?
- Reméljük, hogy mire ezek a sorok megjelennek, a 2000. év problémáját sikeresen átvészeltük, és nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Feltehetőleg ismét megjelennek a külföldi befektetők, ami a forgalom növekedését vonja maga után. Az internetes szolgáltatás területén valószínűleg megjelenik az első WAP-os szolgáltatás is, amelynek segítségével akár mobiltelefonon keresztül is igénybe vehetjük a tőzsdei szolgáltatásokat.
Kapcsolódó cikkek
- Az Axis elindította online házkonfigurátorát
- Hírportált indított az RTL Klub
- iWiW Klubrendszer üzleti felhasználóknak is
- Google: Kitiltva az amerikai katonai támaszpontokról
- Élő videók a YouTube-on
- Pakisztán okolható a globális YouTube-kiesésért
- Szabadon alakíthatóak lesznek a Yahoo találatai
- Már elérhetők az online jegyek az R.E.M.-et is felvonultató Sziget 2008-ra
- Pénzjutalmas online fejlesztői díj a Sanomától
- NFÜ: indul az új on-line számlakitöltő program
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
MyPhoneExplorer 2.2.0
Android mobiltelefonokhoz alkalmazható szinkronizáló program. Telefonkönyv, SMS, híváslista, naptár, üzenetek és hasonló feladatok ellátására szolgáló kitűnő alkalmazás, ami Outlook Express és Thunderbird címjegyzék támogatással is rendelkezik.
Battery Monitor 10.4
A kis alkalmazás számos hasznos információt szolgáltat az akkumulátorunk aktuális állapotáról. Többek között hangjelzéssel figyelmeztet, ha a töltési szint kritikusra csökken, vagy ha elérte a maximális szintet.