Munkaállomások kihosszabbítása IP alapon
Napjainkban egyre több érv szól amellett, hogy miért érdemes a munkahelyeken a PC-ket és szervereket a felhasználóktól elszeparáltan működtetni: nem csak a gépek fizikai állapotát kímélhetjük meg, hanem az adatok biztonságát is szem előtt kell tartani.
Legjobb példa lehet erre az ipari környezetben működő PC-k használata: ki vannak téve a környezetből érkező pornak, korróziót okozó folyadékoknak és gázoknak, és még sorolhatnánk. Vannak olyan területek is, ahol a PC-khez való fizikai hozzáférés korlátozott, például laboratóriumokban, könyvtárakban, adatközpontokban, és így tovább. Egy másik, való életből származó példa szerint a felhasználók elszeparálása a PC-ktől szinte kötelezőnek mondható adatbiztonsági szempontból; ilyen területek közé sorolhatóak az iskolák, bankok és várótermek.
Az Avocent már régóta úttörő a kihosszabbítás technológiájában. Az alkalmazás lényege, hogy a PC-k/szerverek billentyűzet-, egér-, monitor- és audioportjait kihosszabbítsuk. Ennek az alkalmazásnak két típusa létezik: első esetben fizikai összeköttetés van az adó és a vevő berendezés között; az összekapcsolást UTP kábelen valósíthatjuk meg, ahol az áthidalható távolság mértéke limitált.
Az Avocent termékpalettájából az alábbi termékek sorolhatóak ebbe a kategóriába:
- LongView 1000P Extender – PS/2-es PC kihosszabbítása akár 300 méterre
- LongView 1000U Extender – USB-s PC kihosszabbítása akár 300 méterre
- LongView 1000R Extender – PS/2-s, USB-s PC kihosszabbítása, akár 300 méterre, két felhasználó számára
- LongView 430 Extender – PS/2-es PC kihosszabbítása akár 150 méterre
- LongView 830 Companion – PS/2-es PC kihosszabbítása akár 150 méterre, két felhasználó számára
A Long View IP termék működési elvét tekintve a már fent ismertetett módon működik, a különbség csupán annyi, hogy a fizikai UTP kábeles kapcsolat megszűnik, helyette a kihosszabbítás a helyi hálózatra tevődik át. A digitális jelek ugyanis az IP hálózaton kerülnek továbbításra a PC és a vevő berendezés között.
Az IP alapú kihosszabbítás előnyei:
- Megszűnik az adó és a vevő egység közötti távolság limitációja
- Kiváló minőségű DVI videó jelek és CD minőségű audio jelek kerülnek továbbításra
- A PC-k elszeparált működése a felhasználóktól; nagyobb terület a dolgozók munkaasztalán, PC-k biztonsága
- PC-k szerverszobában történő elhelyezése: kevesebb zaj az irodákban, PC-k hőtermelésének szabályozása
Az ADÓ-készülék technikai paraméterei/tartozékok:
- 2 USB port
- 1 DVI-I csatlakozó (támogatja a digitális vagy analóg video jelet
- 1 jack dugó a sztereo hangszórókhoz
- 1 jack dugó a mikrofonhoz
- RJ45 hálózati port
- hálózati sebesség: 100 Mbps vagy 1 Gbps
- titkosítás: SS/AES 128 bit
- felbontás: 1280x1024 @60 Hz
A VEVŐ-készülék technikai paraméterei:
- 2 PS/2 port
- 4 USB port
- 1 csatlakozási pont a sztereo hengszóró számára
- 1 csatlakozási pont a mikrofon számára
- RJ45 hálózati port
- hálózati sebesség: 100 Mbps vagy 1 Gbps
- titkosítás: SS/AES 128 bit
- felbontás: 1280x1024 @60 Hz
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.