Fujitsu LifeBook U810 átalakítható mininoteszgép
A gyártó adatai szerint a LifeBook U810 mininoteszgép súlya mindössze 70 dkg, és 5,6 hüvelykes, széles WSVGA LCD képernyőt (1024x600 képpontfelbontás) és ultralapos QWERTY billentyűzetet tartalmaz. A Fujitsu LifeBook U810 mininoteszgép a legkisebb eszköz ebben az osztályban. Az U810 QWERTY billentyűzete akkor használható, amikor a kagyló formájú eszköz nyitott állapotban van. Az érintésre – ujj, toll - érzékeny képernyő is ilyenkor használható. A kis masina az 5,6 hüvelykes képernyő elfordításával - a billentyűzet hátuljára kerül - tábla PC-ként is használható.
A rendkívül kisméretű LifeBook U810 minden, „normal” méretű noteszgépekre jellemző képességgel rendelkezik és ezért a szabványos noteszgépeken használt alkalmazások futtathatók rajta. Ezek a tulajdonságok megengedik használatát otthon és irodában egyaránt. A mininoteszgépekhez dokkoló állomás is kapható. Ezen keresztül külső monitor és billentyűzet csatlakoztatható a masinához és így asztali PC-ként is használható.
A Fujitsu LifeBook U810 mininoteszgép az Intel 945GU lapkakészlet - integrált grafikus processzorral - és az energiahatékony ultra-alacsony energiafelvételű (ULP) Intel A110 processzor köré épül. Ezt a processzort az Intel kimondottan az ilyen mini masinákhoz optimalizálta. A CPU 800 MHz-es órajellel működik és 512 KB integrált L2 gyorsítótárat tartalmaz. A LifeBook U810 minimasina 1 GB memóriát és 40 GB tárolókapacitást foglal magába. A szabványos 4 cellás lítium-ion teleppel működési ideje 5,5 óra.
A Fujitsu LifeBook U810 mininoteszgép ’Windows Vista Home Premium’, ’Windows Vista Business’ vagy ’Windows XP Tablet PC Edition 2005’ operációs rendszerrel kapható. A kis masina vezetékes és vezeték nélküli hálózatokhoz egyaránt csatlakoztatható. Olyan jellemzőkkel rendelkezik, mint az USB 2.0 kapu, az integrált SD- és CompactFlash Type II kártyaolvasó. Olyan konfigurációk is kaphatók, amelyek Bluetooth 2.0 vezeték nélküli modult, webkamerát és biometrikus ujjlenyomat-érzékelőt is tartalmaz.
A LifeBook U810 mininoteszgép szeptember 18-ától lesz kapható 999 dollárért (induló ár).
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.