Sebezhetővé teszi a számítógépeket a Sony szoftvere
A szóban forgó szoftver egy úgynevezett rootkit, amely a számítógép gyökérfájljai közé fészkeli be magát, az eredeti cél szerint éppen azért, hogy nehezen hozzáférhetővé tegye az ujjlenyomat-azonosításhoz kapcsolódó információkat. Az alkalmazásnak ez a tulajdonsága azonban lehetőséget ad hackereknek arra, hogy azt kihasználva rosszindulatú kódokat juttassanak a megtámadott számítógép gyökérkönyvtárába, amelyek aztán ily módon rejtve maradnak az antivírus-alkalmazások előtt. Az F-Secure hivatalosan értesítette a Sony-t a szóban forgó problémáról, hozzátéve, hogy a veszélyt rejtő szoftver főként a régebben gyártott MicroVault termékeken található, azonban ezekből igen sok még mindig forgalomban van.
A Sony, pontosabban a Sony BMG lemezkiadó 2005-ben olyan zenei CD-ket hozott forgalomba, amelyek XPC DRM másolásvédelmi megoldása szintén rootkit-ként viselkedett, és meg is jelentek olyan vírusprogramok az intereneten, amelyek ezt használták ki. A Sony BMG emiatt 4,7 millió már forgalomba hozott zenei CD-t volt kénytelen ingyenesen kicserélni az Egyesült Államokban.
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.