Hacktivity: fókuszban a terrorizmus, a fájlcsere és az internetes adatvédelem

forrás Prim Online, 2007. szeptember 11. 17:01

Az idén is lesz – története során immár negyedszer – Hacktivity. A nemcsak cégvezetőknek, hanem fiatal szakembereknek, még tanuló leendő szakembereknek és a téma iránt érdeklődő felhasználóknak szóló IT-biztonsági konferenciát szeptember 22-23-án rendezik meg a Fonó Budai Zeneház kulturális központban.

A Hacktivity 2007 két napján négy – az IT-biztonság izgalmas és kurrens kérdéseinek szentelt – szekcióban lesznek előadások. Az első nap az informatikai hadviselés és az internetes terrorizmus, valamint az operációs rendszerek és alkalmazások biztonsága kerül terítékre, míg a második nap a biztonságos infrastruktúráknak és az örökzöld témának számító fájlcserének és a szerzői jogok bonyolult összefüggéseinek van szentelve.

A HP és a Microsoft szakértői mellett olyan szaktekintélyek adnak elő a rendezvényen, mint Kovács László (Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem), Szekeres Balázs (Cert-Hungary), Krasznay Csaba (kancellár.hu) és Berta István Zsolt (Microsec).

A Windows Vista biztonsági rendszeréről Safranka Mátyás, a Microsoft vezető szakértője fog előadást tartani, a Linuxot használóknak pedig Béres László (Red Hat) fejti ki, miért biztosít hatékony védelmet az új SELinux. 

A szerzői jogok aktuális kérdéseiről a téma legavatottabb kutatói és szakemberei nyilatkoznak meg. Bodó Balázs előadásának már a címe is sokatmondó: A kultúripar felhekkelése - a szerzői jog titkos élete. Kis Gergely – aki a tudományos munkássága mellett a GKIeNET Internetkutató és Tanácsadó Kft. igazgatója is – bemutatja a konferencia résztvevőinek, milyen folyamatokra lehet számítani a fájlcsere jövője, az üzleti modellek vonatkozásában. Dallos Zsolt ügyvéd – már több perben képviselte nagy szakértelemmel ügyfeleit a szerzői jogok területén – a jog oldaláról közelíti meg ezt a sokat vitatott témát. A konferenciát idén is kerekasztal-beszélgetés zárja, amelynek címe: „Fikció vagy valóság az orwelli Nagy Testvér? – Az internet és a személyes adatok védelme”, résztvevői pedig a téma neves szakértői és az adatokat kezelő informatikai cégek szakemberei.

Az idei gyakorlati workshopok is izgalmasnak ígérkeznek. Napirendre kerül a WLAN-antennák házi barkácsolásának módszertana, a SaveAs Kft. EagleEye OS belső adatszivárgás elleni szoftverének kijátszása, de lesz Wargame és hackerverseny is.  A rendezvény bulival zárul, amelyen nemcsak arra lesz lehetőség, hogy a résztvevők sör mellett megvitassák a hallottakat és a világ dolgait, hanem arra is, hogy mozizzanak egy jót, és megnézzenek egy kifejezetten a témába vágó filmet. Érdemes tudni azt is, hogy azok a szakemberek, akik valamilyen nemzetközileg elismert IT-biztonsági vizsgával (például CISA, CISM, CISSP) rendelkeznek, a Hacktivityn összegyűjthetik a rendszeres továbbképzésükhöz szükséges 16 CPE órájukat is.

A rendezvény részletes programja a Hacktivity honlapján olvasható.

IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot

A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.

2024. december 20. 20:03

Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!

Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.

2024. december 19. 16:28

Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra

Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.

2024. december 19. 14:55

A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében

A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.

2024. december 19. 10:09

Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.

2024. december 18. 13:24

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32