Széles körű .NET támogatás a PowerBuilder 11-ben
A Sybase idén nyáron jelentette meg a PowerBuilder 11-es verzióját. A hatékony 4GL fejlesztőeszköz új verziója immár széles körű .NET támogatással rendelkezik, és számos olyan új funkcióval gyarapodott, amelyek nagyban megkönnyítik az adatközpontú üzleti alkalmazások fejlesztését.
A PowerBuilder 11-es változatával a fejlesztők könnyen és költséghatékonyan ültethetik át kritikus üzleti alkalmazásaikat .NET platformra. Az új verzió ugyanis drámaian leegyszerűsíti a .NET fejlesztést, miközben biztosítja a PowerBuilderben már megszokott Win32 és J2EE környezet továbbvitelét.
A PowerBuilder 11 lehetővé teszi a fejlesztőknek, hogy alkalmazásaikat a hagyományos kliens-szerver üzleti alkalmazások és webes szolgáltatások mellett .NET WinForm, WebForm és .NET Smart Client környezetbe csomagolják. Újdonság, hogy a PowerBuilder szabványos non-visual objectjei (NVO-k) .NET alkatrészekként is felhasználhatóak, az objektumokból akár ASP.NET webszolgáltatások is készíthetőek. Kiegészült a DataWindow által kezelt adatforrások köre is, a DataWindow objektumok webes adatforrásokat is képesek immár kezelni.
A PowerBuilder 11-ben bemutatkozó .NET támogatással a Sybase még szélesebbre szeretné tárni kapuját a .NET keretrendszert használó fejlesztők előtt. A Sybase a PowerBuilder mellett több olyan megoldást is kínál, amellyel teljes körű .NET támogatást biztosít felhasználóinak.
A Microsoft Visual Studiot használók számára nemrég jelent meg a DataWindow.NET 2.5-ös új verziója, amely a PowerBuilderben megismert egyedülálló adatmegjelenítő és riportgeneráló technológiát integrálja a .NET keretrendszerbe. A DataWindow.NET-tel a fejlesztők egy hatékony és rendkívül gyors fejlesztést lehetővé tevő intelligens adatkezelő objektumot kapnak.
Megjelenés előtt áll a Sybase alkalmazásszervere, az EAServer 6.1-es verziója, amely már lehetőséget biztosít a .NET platformra készült kliensalkalmazásoknak a szerveren elérhető alkalmazások és erőforrások meghívására. Ezzel a PowerBuilder 11-ben vagy Visual Studioval készült .NET-es szoftverek is maradéktalanul ki tudják használni az EAServer nyújtotta lehetőségeket.
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.