Egyre kifinomultabbak az internetes támadások
Bartha Hedvig, a társaság magyarországi képviseletének marketingvezetője csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón elmondta: az úgynevezett virtuális árnyékvilágban egy hitelkártya-hozzáférés 0,5-5 dollárba kerül, a bankszámla-hozzáférés és a titkos e-mail hozzáférési jelszó 30-400 dollárért, míg egy teljes személyes identitás 20-150 dollárért cserél gazdát.
Kifejtette: a Symantec filozófiája szerint a vírusokat nem annyira gyorsan, mint inkább alaposan kell keresnie a szoftvereknek, mivel a gyorsaság gyakran a minőség rovására megy, illetve téves riasztásokat generál.
Az elmúlt időszak tapasztalatai szerint a vírusoknak nagyon gyorsan, nagyon sok variánsa születik és terjed a világhálón, amiket egyre nehezebb felismerni. Éppen ezért ma már nemcsak az egyedi vírusokat kell a szoftvereknek elkülöníteni, a gép működőképességét kell folyamatosan fenntartaniuk, azaz nem reakítv, hanem proaktív védelemre van szükség.
A cég legújabb programja, a Symantec Endpoint Protection olyan technológiákat - például integrált antivírus, kémprogram elleni védelem, tűzfal, hálózat alapú betörés-védelem - is tartalmaz, amelyek automatikusan elemzik az alkalmazások viselkedését és a hálózati kommunikációt, hogy felfedjék és proakítvan blokkolják a támadásokat.
Bartha Hedvig elmondta: a proaktív védelemre Magyarországon is szükség van, mert az Európát, Észak-Afrikát és Közel-Keletet felölelő, levélszemét (spam) generálás és küldő listán Budapest a 7. A szóban forgó térségekben az elektronikus leveleknek átlagosan 62 százaléka spam, míg Magyarországon 82 százaléka.
Az eseményen ismertetett legújabb trükk szerint már zenelejátszókkal (iPod) is lopnak adatokat: a szerkezetet "ottfelejtik" például egy cégvezető asztalán, aki vissza akarja adni a készüléket, de nem tudja, hogy kié. Információt akar kapni a tulajdonosról, s ezért összeköti az iPodot a számítógépével, amivel rögtön meg is fertőzi, mivel az idegen készülék egy adathalász szoftvert telepít rá.
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.