Lassan terjed az elektronikus ügyintézés

MTI Sajtóadatbank, 2007. október 1. 09:30

Az elektronikus hitelesítés-szolgáltatással foglalkozó NetLock Kft. a tavalyi 165 millió forintos bevételét az idén is 20 százalékkal növeli, miközben a piac gyakorlatilag stagnál.

Rózsahegyi Zsolt, a NetLock Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: a magyar elektronikus hitelesítésszolgáltatási piac éves növekedése szinte hibahatáron belüli, mivel évente mindössze 3-4 projekt van összesen, s ezek egy részét nyilvánosan nem is hirdetik meg.

Éppen azért a piacon 10 éve működő, szegmenstől függően 50-70 százalékos részesedéssel rendelkező NetLock az elmúlt 8 évben nem is emelt árat. A társaság az időbélyegzés piacán 70 százalékos, a magánszemélyeknek kiadott elektronikus aláírás-tanúsítványok területén pedig legalább 50 százalékos részesedéssel rendelkezik.

Az ügyvezető elmondta: az idén már most több, közel 3000 aktív tanúsítványt kezelnek, mint tavaly. A tanúsítványokat általában évente meg kell újítani.

Hozzátette: az elmúlt 6 évben összesen mintegy 10 ezer fizetős tanúsítványt állítottak ki, s most fejeztek be egy közel 500 minősített tanúsítvány kiadásával kapcsolatos projektet is.

A piac fejlődésével kapcsolatban Rózsahegyi Zsolt elmondta: a lassú növekedés egyik oka az, hogy az állam, illetve az állami és önkormányzati szervek nem tesznek elérhetővé tömegesen elektronikus adatokat, valamint nem szorgalmazzák eléggé az elektronikus ügyintézés elterjedését.

Aláhúzta: mindez annak ellenére így van, hogy a közigazgatásról szóló törvény mindenütt lehetővé teszi a elektronikus ügyintézést, ami sokkal gyorsabb és költségkímélőbb a hagyományosnál.

A ügyvezető szerint az üzleti életben problémát jelent az is, hogy az állami hivatalok nem szívesen adnak ki állásfoglalást sem az elektronikus ügyintézési kérdésekkel kapcsolatban. Ennek hiányában pedig az üzletfelek nagyon óvatosan használják az új és költséghatékony technológiákat, azaz nem mernek elektronikus számlákat befogadni, nem merik a papír dokumentumok hitelesített elektronikus változatát archiválni, mert nem tudják, hogy eljárásuk megfelel-e majd egy állami ellenőrzésen.

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban

A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.

2024. december 21. 16:47

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át

Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel.  Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.

2024. december 21. 12:01

Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot

A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.

2024. december 20. 20:03

Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből

A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.

2024. december 20. 18:11

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32