Lassan terjed az elektronikus ügyintézés
Rózsahegyi Zsolt, a NetLock Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: a magyar elektronikus hitelesítésszolgáltatási piac éves növekedése szinte hibahatáron belüli, mivel évente mindössze 3-4 projekt van összesen, s ezek egy részét nyilvánosan nem is hirdetik meg.
Éppen azért a piacon 10 éve működő, szegmenstől függően 50-70 százalékos részesedéssel rendelkező NetLock az elmúlt 8 évben nem is emelt árat. A társaság az időbélyegzés piacán 70 százalékos, a magánszemélyeknek kiadott elektronikus aláírás-tanúsítványok területén pedig legalább 50 százalékos részesedéssel rendelkezik.
Az ügyvezető elmondta: az idén már most több, közel 3000 aktív tanúsítványt kezelnek, mint tavaly. A tanúsítványokat általában évente meg kell újítani.
Hozzátette: az elmúlt 6 évben összesen mintegy 10 ezer fizetős tanúsítványt állítottak ki, s most fejeztek be egy közel 500 minősített tanúsítvány kiadásával kapcsolatos projektet is.
A piac fejlődésével kapcsolatban Rózsahegyi Zsolt elmondta: a lassú növekedés egyik oka az, hogy az állam, illetve az állami és önkormányzati szervek nem tesznek elérhetővé tömegesen elektronikus adatokat, valamint nem szorgalmazzák eléggé az elektronikus ügyintézés elterjedését.
Aláhúzta: mindez annak ellenére így van, hogy a közigazgatásról szóló törvény mindenütt lehetővé teszi a elektronikus ügyintézést, ami sokkal gyorsabb és költségkímélőbb a hagyományosnál.
A ügyvezető szerint az üzleti életben problémát jelent az is, hogy az állami hivatalok nem szívesen adnak ki állásfoglalást sem az elektronikus ügyintézési kérdésekkel kapcsolatban. Ennek hiányában pedig az üzletfelek nagyon óvatosan használják az új és költséghatékony technológiákat, azaz nem mernek elektronikus számlákat befogadni, nem merik a papír dokumentumok hitelesített elektronikus változatát archiválni, mert nem tudják, hogy eljárásuk megfelel-e majd egy állami ellenőrzésen.
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.