ETRE konferencia: Gates és társai Budapesten
Az ETRE konferencia sajátossága, hogy a helyszín gyakorlatilag tudomást se vesz arról, hogy ki mindenki fordul meg itt, és lehet, hogy a résztvevők fejében sem tudatosul, hogy merre jártak. 1997-ben például a Netscape elnöke különgépén iderepült, megtartotta előadását, és már repült is volna vissza, csak amikor meghallotta, hogy délidőben a konferenciára látogat a köztársasági elnök, módosított egy kicsit a tervén, de ezzel együtt nem töltött többet Budapesten öt óránál, miképp a többi résztvevő se nagyon. Az ETRE konferencia lényege épp az, hogy a részvevők beszéljenek pár szót egymással - "mint elnök az elnökkel" - azután siessenek dolgukra, mert általuk halad tovább a világ előre, nem állhatnak le. A konferencia több ezer dolláros részvételi díja és a meghívásos rendszer biztosítja, hogy miközben ideérkezik több száz első számú ICT döntéshozó, a vendéglátó ország ICT prominensei nagyon nagyon kis szám képviseltetik magukat a konferencián, s ez nem csak Budapesten van így, tavaly Barcelonában vagy két évvel ezelőtt Athénben sem volt más a helyzet. Ez a legnagyobbak találkozója, ahol a kerek-asztal beszélgetéseket olyan véleményformáló magazinok, újságok ismert publicistái vezetik, mint a Fortune, San Francisco Chronicle, Die Welt, The Financial Times, The Economist, MSNBC, s ahol valóban a jövőnket befolyásoló információk is elhangozhatnak.
Vasárnaptól szerdáig a a 18. ETRE helyszínéül szolgáló Corinthia Grand Hotel Royal környékén tehát van arra némi esélyünk, hogy összefussunk Bill Gatesszel, Craig Barrettel, Scott McNealyvel és még vagy hétszáz neves informatikai cégvezetővel közel 40 országból. Ha testközelbe is akarunk kerülni velük, akkor meg kell kísérelnünk, hátha elfogadják a jelentkezésünket, s ha szerencsénk van, akkor meghívottként kifizethetjük az 5400 eurós részvételi díjat. Az IVSZ igen nagy kedvezményt harcolt ki: az IVSZ tagvállalatoktól jelentkezőknek fejenként "potom" 2500 eurót kell csak fizetni a konferencia részvételért. (Nem csoda, hogy a legutóbbi budapesti ETRE-n a több mint félezer résztvevőből a tízet sem érte el a helybéliek száma.)
A budapesti ETRE-konferencia honlapja: http://herringevents.com/etre07/index.html
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.