Check Point: Skype-használatot blokkoló szoftver
Az angol Check Point Software Technologies Ltd. (CP) bejelentette, hogy vállalati szintű biztonsági gateway eszközei blokkolni tudják a közkedvelt VoIP Skype v3.5 alkalmazást. A CP SmartDefense nevű, az integrált behatolás védelmi képességein alapuló fejlesztés része a cég azon törekvésének, hogy hatékonyabb fellépést biztosítson a vállalatok számára az alkalmazottak által személyes használatra letöltött szoftverek okozta veszélyekkel szemben.
A “w32/Ramex.A” nevű, Skype for Windows-on terjedő vírus megjelenése miatt különösen fontossá vált a Skype v3.5-hoz kapcsolódó menedzsment és blokkolás. A fertőzött felhasználók üzenetet küldenek más Skype felhasználóknak, amely arra kéri őket, hogy klikkeljenek rá egy weblinkre – amint ezt megteszik, a gépük megfertőződhet. A Check Pointnak köszönhetően, a vállalati informatikusok azonnal biztosítani tudják a vállalati hálózatokat a vírusokkal szemben – elég ideiglenesen blokkolniuk a Skype használatot, vagy leszűkíteni annak használatát a probléma által nem érintett verziókra.
Az olyan típusú alkalmazásokat, mint az azonnali üzenetküldést (IM), a P2P (peer-to-peer) fájlmegosztást, vagy a Skype-ot az alkalmazottak gyakran a vállalat beleegyezése nélkül telepítik. Pedig elég ezeket egyetlen, a hálózathoz kapcsolódó gépre telepíteni, az alkalmazás tárt kapuvá válhat a hálózatba bejutni akaró hackerek számára. A CP kiterjedt biztonsági és felügyeleti megoldásokat fejlesztett ki a vállalati hálózatokon futó IM és P2P alkalmazásokhoz. A vállalatok, azzal, hogy biztosítják az informatikusok számára az ilyen típusú alkalmazások feletti ellenőrzést, nagyban csökkenthetik a biztonsági résekből fakadó kockázatokat, ugyanakkor javíthatják alkalmazottaik termelékenységét, hiszen ily módon csökken a figyelmüket elvonó tényezők száma.
A CP felügyeleti megoldásaival az informatikusok korlátozhatják, vagy akár teljesen blokkolhatják az IM és a P2P kommunikációt, ugyanakkor segítenek a hálózati forgalom keretek közé szorításában is. A CP SmartDefense Services valós-idejű frissítései biztosítják, hogy a CP felhasználói védettek legyenek a legújabb támadásokkal, sérülékenységekkel és protokollokkal szemben.
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
A Samsung új szintre emeli okostévéinek biztonságát
A Samsung saját fejlesztésű kriptográfiai modulja, a Samsung CryptoCore* megszerezte a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) rangos FIPS 140-3 tanúsítványát**. A titkosítási minősítés a vállalat azon elhivatottságát támasztja alá, hogy okostelevízióin is kiemelkedő biztonsági és adatvédelmi megoldásokat nyújtson a felhasználóknak.
Az otthoni rehabilitációt segíti a Széchenyi-egyetem mesterséges intelligenciával működő fejlesztése
A győri Széchenyi István Egyetemen jelenleg is több egészségtechnológiai fejlesztés zajlik. Az egyik közülük lehetővé teszi, hogy a betegek a saját otthonukban végezhessék el a rehabilitációjukhoz szükséges fizikai gyakorlatokat. A mesterséges intelligencián alapuló szoftver nemcsak kiértékeli a mozgássor pontosságát, de képes arra is, hogy a kezelőorvosnak erről teljes körű jelentést küldjön.
Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
A világ első adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) hálózati kártyája lett a Schneider Electric EcoStruxure IT Network Management Card 3 megoldása, amely megkapta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) minősítését. Az új minősítés szigorúbb követelményeket takar és kiberbiztonsági szempontból nagyobb ellenállóképességet jelent, mint a tavaly elnyert SL1.
Szélesebb, merészebb, gazdagabb az új AGON PRO gaming monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – büszkén jelenti be az AGON PRO AG346UCD, egy élvonalbeli 34 hüvelykes (86,4 cm) ívelt gaming monitor bevezetését. A gaming rajongóknak szánt AGON PRO felső kategóriás termékcsaládjának W-OLED és QD-OLED sorozatát ez az új modell QD-OLED panellel, 175 Hz képfrissítési sebességgel és UWQHD (3440x1440) felbontással egészíti ki. Az AG346UCD új mércét állít fel a magával ragadó játékélmény terén, különösen a széles, kiterjedt RPG vagy a történet-vezérelt játékok, valamint a szimulátoros autóversenyek, repülésszimulátorok és akciódús műfajok esetében.