A Seagate is hibrid winchestert dob piacra
A 2,5” Seagate Momentus 5400 PSD 80, 120, és 160 GB-os verziókban kerül forgalomba, SATA 1.5 interfésszel, 8 MB gyorsítótárral, és ami a lényeg, 256 MB flashmemóriával. Azért csak ennyivel, mert az eszköz máskülönben árban nyilvánvalóan aligha lenne versenyképes a hagyományos merevlemezes meghajtókkal. És ez csak az egyik akadály, amely ma még a hibrid számítógépes adattároló megoldások (HHD) útjában áll. A winchester a Seagate állítása szerint ugyan az átlagos 40 helyett 32 másodperc alatt képes betölteni a Windows Vista operációs rendszert, a legtöbb szoftveralkalmazás azonban, beleértve a felállás után magát a Vistát is, nem igazán tudja kihasználni a beépített flashmemória előnyeit. Ez még inkább igaz a ráépülő szoftverekre, illetve magára a BIOS-ra is. Az ilyen eszközök másik előnye egyébként az energiatakarékos működés; a Seagate HHD-i például 50%-kal kevesebbet fogyasztanak az azonos teljesítményű csak mágneslemezes winchestereknél.
A fent említett problémák ellenére elemzők szerint a Seagate jókor lépett, mivel egyrészt a Microsoft és a többi szoftverfejlesztő már gőzerővel dolgoznak az ilyen hibrid háttértárakhoz szabott megoldásokon, másrészt pedig a piacvezető aligha engedheti meg magának, hogy az innovációban lemaradjon versenytársaitól.
Hardver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.
Ezekből a nyomtatókból 100 millió darabot adott el az Epson
A Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) 2010 októberében indította útjára első nagy kapacitású tintatartályos tintasugaras nyomtatóját Indonéziában. 2024-re ezeket a nyomtatókat mintegy 170 országban és régióban értékesítették. Az Epson nagy kapacitású tintatartályos nyomtatóinak összesített globális értékesítése mára meghaladta a 100 millió darabot.