Megnyílt a régió első Oracle Partner Akadémiája
Isztambulban megnyílt a közép-kelet európai régió első Oracle Partner Akadémiája. A kezdeményezés célja, hogy fejlessze az Oracle partnereinek szakértelmét e gyorsan fejlődő régióban – így Magyarországon is –, illetve, hogy célzott, gyors és költséghatékony rendszerbevezetési képzést biztosítson kulcsfontosságú Oracle technológiák, különösen pedig az Oracle alkalmazások területén.
Az Oracle a tervek szerint 2008 végéig tízezer képzési napot biztosít, átlagosan tíznapos tanfolyamokra tagolva. A tervek szerint ekkorra valamennyi Oracle-termék szerepel majd a képzési kínálatban. A további elképzelések központi szerepet szánnak az Oracle Partner Academy szervezetének a partnerek folyamatos képzésének összefogásában a régió területén.
Az Oracle Partner Academy képzéseire a régió 35 országából várnak partnereket (Ausztriától és Csehországtól a Független Államok Közösségéig), ezért a tanfolyamok nyelve egységesen az angol lesz. Az Oracle támogatást nyújt a Partner Academy képzések résztvevőinek annak érdekében, hogy a tanfolyamok elérhetőbbek legyenek számukra. Ezenkívül a képzési programok szervezésekor fontos szempont, hogy a résztvevők a lehető legrövidebb ideig legyenek távol vállalkozásaiktól.
Az Oracle alkalmazásai iránti növekvő igények miatt számos tanfolyam az Oracle alkalmazások széles kínálatára összpontosít, többek között a Siebel, a JD Edwards és a PeopleSoft termékekre is. Az Oracle Partner Academy a későbbiekben tovább bővül majd, hogy teljes körűen lefedje a technológiai termékeket, így például az Oracle Fusion köztesszoftver-családot és a szolgáltatásorientált architektúrát (SOA).
A Partner Academy isztambuli székhelyének az Oracle oktatási partnere, a Bilginc cég ad otthont.
Kapcsolódó cikkek
- Fából internet gyerekeknek
- 20 év börtön várhat két osztályzat-hamisító egyetemistára Amerikában
- Java-fejlesztőeszközök az Oracle-től
- Új felsőoktatási tankönyv az információs társadalomról
- Magyar informatikus egyedi sikere
- Ingyenes szoftverrel támogatja az Adobe a Flex programozást
- Intel technológiai programok a magyar oktatásban
- Részvényenként 21 dollárt kér a BEA
- IBM és MIMIX oktatás Magyarországon
- Oracle Database 11g - Windows-os változat!
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.