Microsoft-köntösbe öltözött trójai terjed
A Panda Security jelentése szerint a napokban indult terjedésnek az az elektronikus üzenet, amely úgy néz ki, mintha magától a Microsofttól érkezne, azonban valójában adatrabló hackerek másolták le az eredeti dizájnt. A levélben egy kártékony kódot tartalmazó webhelyre utaló link van, az e-mail küldői viszont azt állítják, hogy a szóban forgó site-on egy kritikus fontásságú Image Wiever update található. Érdekes azonban, hogy a becsapott internetezők valóban megkapják az ígért javítást, ám ezzel együtt egy backdoor-trójai is feltelepül a számítógépre, amely megnyitja az utat más kártevők előtt is, és így sebezhetővé válik a rendszer. A Panda szakértői felhívják az internetezők figyelmét, hogy legyenek elővigyázatosak, ha bármilyen más hasonló tárgyú levelet kapnak, ugyanis többféle MS szoftverfrissítésnek álcázott e-mail is felütötte a fejét az utóbbi időben. A Sophos munkatársai például arról számoltak be, hogy ők egy Word-hibát orvosló javítást ígérő elektronikus üzenettel találkoztak. A Sophos a fertőzött honlapon a Troj/Kango-D nevű kártevőre bukkant.
Kapcsolódó cikkek
- A vírusirtó sem mindig elég
- Megjelent az első trójai Mac-re
- Dokumentum-fájlba rejtett trójai spam árasztotta el a netet
- Panda: 100 ezer forint a tiszta gépekért
- A leggyakoribb kémprogramok Európában
- A YouTube-on támad a Storm Worm
- Egymillió kínai felhasználót ért sikeres vírustámadás
- IronPort spam- és vírusszűrés a Telindustól
- "Anti-Virus Desktop Checkmark" tanúsítvány a VirusBuster-nek
- Folytatódik a Storm Worm hisztéria
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.