Nem kevesebb, mint 52 javítófoltot adott ki az Apple
A 41 OS X javítófolt közül 15 orvosol kritikus sebezhetőséget, ami az Apple definíciója szerint „jelentős kárt okozó”, illetve „önkényes kódfuttatással járó” támadásoknak nyithat utat. Egy külön frissítés járt az új Leopard operációs rendszernek is, ebben azonban az iPhoto szoftveren kívül csak kisebb, kozmetikai javítások szerepelnek. További 10 biztonsági foltot adott ki az Apple a Safari böngésző Windows-on futó Safari verziójához is. A kijavított hibák java része az idegen környezetben futó alkalmazásoknál előforduló „cross-scripting” sebezhetőség, azonban egy kritikus rés is található köztük, amely a személyes információkhoz való hozzáférésen kívül kódfuttatást is lehetővé tehet.
A mostani frissítőcsomag az egyik legnagyobb az Apple történetében, az idei évben mindenképp. Szoftverbiztonsági szakemberek szerint a javítások egy része ugyan külső cégek szoftvereihez került kiadásra, azonban a Mac OS X-en orvoslásra szoruló sebezhetőségek számának emelkedése mégis egyfajta tendenciát mutat. Ez pedig nyilvánvalóan a felhasználói bázis növekedésével hozható összefüggésbe, hiszen minél többen használnak egy szoftvert, annál népszerűbb célpont lesz a hackerek körében.
Kapcsolódó cikkek
- Már 24 javítást készítettek a Mac Leopardhoz
- Mac-rendszereket támadó veszélyes trójai
- Kétmillió eladott Leopard
- Máris feltörték a Leopardot, hogy PC-n is fusson
- WSJ: Az Apple Leopárdja könnyebben kezelhető, mint a Microsoft Vistája
- Mac OS X Leopard október 26-tól
- Feltörték az iPhone 1.1.1-et is
- Valóra vált az Apple iPhone figyelmeztetése
- iPhone v1.1.1: tíz biztonsági hibát foltoz az Apple
- Használhatatlan lesz az iPhone függetlenítés után
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.