ÖNKIF: Pályázat az önkormányzatok információs rendszereinek fejlesztésére, az elektronikus ügyintézés bevezetésére
Az e-Írástudásért Közhasznú Alapítvány újabb pályázati programjának célja az önkormányzatok átfogó, integrált információs rendszerekkel való ellátása, az elektronikus ügyintézés bevezetése, az ügyintézés e-készenléti szintjének emelése és ezekkel az eszközökkel az e-önkormányzat létrejöttének elősegítése.
Az NFT I. keretében 2003-2006 között az önkormányzatok több jelentős informatikai fejlesztési támogatásra pályázhattak és pályáztak is. Az uniós forrásokból a nyertes önkormányzatoknál valamilyen formában elkezdték megvalósítani az e-önkormányzati modellt.
A korszerszerűbbé váló informatikai infrastruktúra, a nagyobb sávszélesség elérhetővé tétele megteremtette a lehetőséget arra, hogy a nemzeti és az európai uniós informatikai stratégiában is kiemelten fontos cél megvalósulhasson, azaz létrejöjjenek az e-önkormányzatok.
Számos olyan jól működő e-önkormányzati modell valósult meg (Kiskunhalas, Mórahalom, Szeghalom, Érd), amelyek mint bevált megoldások követendő példát nyújtanak a többi önkormányzat számára. Az akciótervek várhatóan minimális mértékben tartalmaznak az önkormányzatok informatikai fejlesztését támogató programokat.
Az e-Írástudásért Közhasznú Alapítvány szerint a fejlődés útja már ki van jelölve, csak a megvalósításhoz szükséges eszközöket és alkalmazásokat kell megismertetni az önkormányzatokkal, valamint ezeket a megoldásokat elérhetővé is kell tenni számukra.
Az e-Írástudásért Közhasznú Alapítvány alapvetése, hogy az információs társadalom felépítését csak összefogással lehet elindítani, életben tartani. Ennek megfelelően jelen pályázati kiírás keretében is az önkormányzatok számára elérhető áron szeretnék biztosítani olyan, az e-önkormányzat megteremtéséhez, valamint hatékony működéséhez nélkülözhetetlen szoftvereket és alkalmazásokat, amelyek már működnek és bizonyították használhatóságukat.
Ezen cél megvalósításában partnerre talált az InterMap Térinformatikai Tanácsadó Iroda Kft. személyében, amely egy olyan önkormányzati ügyviteli alkalmazásokat fejlesztő cég, amelyik már rendelkezik az önkormányzati ügyvitelt csaknem teljes egészében lefedő és már bevált e-önkormányzati megoldás csomaggal.
Az összefogás egy olyan pályázati kiírást keltett életre, amely keretében az önkormányzatok és különösen a hátrányos helyzetű önkormányzatok pályázhatnak és nyerhetnek el támogatást. A pályázati támogatás által csökkentett áron szerezhetik be a működési hatékonyságuk javítása, költségcsökkentés és a szolgáltatások minőségének javítása érdekében nélkülözhetetlen szoftvereket és ügyviteli alkalmazásokat.
E pályázat keretében meghirdetésre kerülő szoftverek és szakági alkalmazások biztosítják a szolgáltató szerepkört támogató kommunikációs feltételrendszert, amely elősegíti az önkormányzat külső- és belső környezetével való megfelelő kapcsolattartást és információcserét, valamint támogatják a hatékony információ gazdálkodás megvalósítását is. A korábbi szigetszerű alkalmazások kiváltásával átfogó integrált megoldást kínálnak.
A pályázati program célja az önkormányzatok átfogó, integrált információs rendszerekkel való ellátása, az elektronikus ügyintézés bevezetése, az ügyintézés e-készenléti szintjének emelése és ezekkel az eszközökkel az e-önkormányzat létrejöttének elősegítése.
Beadási határidő december 7.
További információ
Kapcsolódó cikkek
- E-magyar igazság
- Tárgyalást kezdeményez az állampolgárok elektronikus törvénykezdeményezési jogáról az MDF
- Az e-közigazgatás Európában - célok, eredmények, irányok
- Lassan terjed az elektronikus ügyintézés
- Miniszteri deklaráció a IV. E-kormányzati Miniszteri Konferencia alkalmából
- Beszélő robot az ügyintéző a budaörsi városházán
- Megújult Eger honlapja - egyre több ügyintézés a cél
- Hiteles elektronikus ügyintézés az egészségügyben
- A Siemens valósította meg az e-közigazgatási rendszert Szegeden
- e-GO díjas Törökbálint honlapja
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.