A távközlés szabályozására vonatkozó uniós jogi keret reformjáról tárgyaltak Brüsszelben
"Az Európai Unió Közlekedési, Távközlési és Energiaügyi Tanácsa mai ülésének legfontosabb napirendi pontja a távközlés szabályozására vonatkozó jogi keret reformja volt, amelyet az Európai Bizottság kezdeményezett. Az erre vonatkozó javaslatot Viviane Reding, az EU információs társadalom- és médiáért felelős biztosa ismertette a tagországokkal” – nyilatkozta Winkler Gyula romániai távközlési és informatikai tárcavezető a miniszteri értekezletet követően, Brüsszelben, november 29-én.
A miniszter elmondta, a tagállamok egyetértenek a távközlés szabályozására vonatkozó reform szükségességével és egy új jogi keret megteremtésével, amely növelné a versenyt és egységesítené az uniós piacot. Mindezek a fogyasztó előnyére váló folyamatok, mert mind a távközlés, mind pedig az információs technológia területén kisebb árakat eredményezhetnek, ugyanakkor hozzáférhetőbbé teszik a kommunikációs eszközöket, csökkentve ezáltal a digitális szakadékot.
A tagállamok elviekben egyetértenek, de a konkrét megvalósítási elképzelések különböznek – számolt be Winkler Gyula. A miniszter elmondta, az Európai Unió távközlési piacát szabályozó hatóság létrehozásának gondolatát a tagállamok többsége nem támogatja, ennek kapcsán várhatóan hosszas tárgyalási folyamat következik.
Az Európai Unió Tanácsa a tagállamokat képviseli, és ülésein az Unió minden egyes nemzeti kormányából egy-egy miniszter vesz részt. Az, hogy melyik miniszterről van szó, az a napirenden szereplő témáktól függ. A Közlekedési, Távközlési és Energiaügyi Tanács többek között az Európai Unió távközlési piacát illető kérdésekben is dönt.
Forrás: RMDSZ hírlevél
Kapcsolódó cikkek
- Az Apple társalapítója az NHH-konferencián
- Kóka János az uniós távközlési reformról egyeztetett
- Viviane Reding Budapesten
- Kemény EU-vizsgálat vár a Google-DoubleClick fúzióra
- Berlinnek nem tetszik Brüsszel távközlési csomagja
- Brüsszel a verseny növelését tervezi, az NHH támogatja
- A Microsoft elfogadta az EU feltételeit
- Időt kér az Intel az EU-tól
- A Microsoft piaci részesedés visszaesését várják az EU-ban
- MS közlemény az EU/Microsoft ügyben hozott elsőfokú ítéletéről