Önhangoló robotgitár a Gibsontól
A Gibson néhány más márka mellett az igazi nagy öregek közé tartozik a hangszerpiacon, különösen mivel a cég soha nem szüneteltette tevékenységét, évtizedek óta a csúcson van. Az úgynevezett átmenőnyakas gitárok talán legnevesebb készítője hagyományosan többnyire mahagóni fából készült hangszereivel kifejezetten konzervatív gyártónak számít, ezért is meglepő, hogy éppen ők álltak elő egy ilyen újdonsággal.
A vállalat egy tradicionális Les Paul modellen szemléltette az újfajta hangolórendszert. A megoldás lényege egy megszokott módon kinéző húrláb, mely azonban képes a húrok feszítettségét érzékelni. A kulcsok az eddig ismert módon is használhatók, ám egyben motorizáltak, és gyakorlatilag maguktól forognak. A gitár testén az egyik hangszín potméter helyén elhelyezett apó kis kapcsoló több hangolási módot kínál fel, köztük a félhanggal lefelé történő népszerű flat hangolást. Miután a játékos kiválasztja megfelelő módot, a processzor érzékeli az éppen aktuális állapotot, és az adatokat feldolgozva utasítja a kulcsokat forgató mikromotorokat. A látvány elsőre kissé meghökkentő, hiszen a hangolókulcsok maguktól forognak, de a bemutató videók tanulsága szerint mindenképpen használható megoldásról van szó, mivel az egész folyamat mindössze 15 másodpercig tart, ami kitűnő teljesítménynek mondható, hiszen húrokra leosztva alig több mint két másodpercet tesz ki a művelet, mely egyébként párhuzamosan több kulcson is folyik. A cég vásárlói általában a hagyományosabb hangszerek kedvelői közül kerülnek ki, így gondosan ügyeltek arra, hogy amennyire lehet, megőrizzék a tradicionális kinézetet, és a processzorhoz vezető drótok számát is a minimumon tartották. A Gibson Robot modell várható ára 2499 dollár körül lesz.
Kapcsolódó cikkek
- A zeneipar egész Európa webes adatforgalmát szűrné
- Hajtogatható kocka-mp3-lejátszó
- Zeneszolgáltatást fejleszt az Ericsson
- A Nokia is részesedést akar a szolgáltatók nyereségéből
- Új Nokia sztereó fülhallgatók
- 1 évig ingyenes zeneletöltés a Nokia zenetelefonokkal
- A kapcsolat koncert 2008-as fellépője: Carlos Santana
- 32 GB-os Creative Zen lejátszó
- Legóformájú mp3-lejátszó
- Hitelkártya-formátumú Evergreen mp3-lejátszó
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.