Februárban hirdetik meg a Nemzeti Technológia Program pályázatot
A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) februárban hirdeti meg az eddig Jedlik Ányos néven ismert pályázatot, amely 2008-tól a Nemzeti Technológia Program nevet viseli.
A hivatal közleménye szerint a Nemzeti Technológia Program pályázati kiírásához szükséges jogszabály tárcaközi egyeztetése még tart. A pályázók várhatóan 2008. március elejéig adhatják majd be jelentkezéseiket. A hivatal közölte, hogy a pályázat iránt érdeklődők a felhívás és az útmutató tervezetéről néhány napon belül előzetesen is tájékozódhatnak az NKTH honlapján.
A Nemzeti Technológia Program a gazdaság versenyképességének növelésével a gazdaság fejlődését kívánja elősegíteni a korszerű technológiák területén végzett középtávú, felhasználás orientált, stratégiai kutatás-fejlesztéssel. Az NKTH a jövőben ösztönözni kívánja a pályázókat arra, hogy az elnyerhető állami támogatások mellett egyéb külső tőkeforrásokat is vonjanak be a pályázatban megjelölt céljaik megvalósításához. Ezt a pályázat elbírálásánál kiemelt szempontként kívánja majd kezelni a hivatal.
A Nemzeti Technológia Program mellett még az idén meghirdetik a pályázatokat az innovációs versenyközpont, a tudásbázis erősítése, illetve a nemzetközi együttműködések témákban is.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar cégek kifogásolják a 25 milliárdos központosított szoftver-tendert
- Kilenc diák nyert laptopot és mobilinternet-előfizetést a T-Mobile egyetemi pályázatán
- Megjelent a pedagógiai módszertani reformot támogató informatikafejlesztési pályázat
- Újabb négy település előtt nyílt meg a digitális világ
- UIQ Technology: Nagy reményű k+f központ Budapesten
- ÖNKIF: Pályázat az önkormányzatok információs rendszereinek fejlesztésére, az elektronikus ügyintézés bevezetésére
- Új tagokkal és ösztöndíj-lehetőségekkel bővült az Észak-magyarországi Informatikai Klaszter kezdeményezés
- Felfüggesztették a KMOP e-kereskedelem pályázati kiírását
- Cisco globalizációs központ az indiai Bangalorban
- "Mátyás Rulez" - rajzfilmpályázat, gyerekeknek is
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
5G frekvencia: három jelentkező került az árverési nyilvántartásba
Három jelentkezőt – a Magyar Telekom Nyrt.-t, a Telenor Magyarország Zrt.-t és a Vodafone Magyarország Mobil Távközlési Zrt.-t – vett árverési nyilvántartásba szeptember 13-án a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH). Az árverési eljárás az ötödik generációs (5G) mobiltechnológia bevezetésének támogatására és a vezeték nélküli szélessávú szolgáltatásokra alkalmas frekvenciák értékesítésére indult. Az eljárás a tartalmi vizsgálattal, majd a licitnapokkal folytatódhat, eredmény késő őszre várható.
Elstartolt "Az Év Honlapja" pályázat
Egy rövid Early Bird időszak után a szokásos feltételekkel folytatódik Magyarország legismertebb online marketingkommunikációs pályázata, "Az Év Honlapja". A Magyar Marketing Szövetség által szervezett verseny szakmai zsűrije idén is a digitális marketing legújabb és legkreatívabb megoldásait keresi.
Különdíj az EU Fiatal Tudósok Versenyén
Az Európa Unió által évente szervezett, legjelentősebb és legrangosabb tehetség-kutató és -kiválasztó versenyt, a Fiatal Tudósok Versenyét melyre a világ 38 országából érkeztek fiatalok az idén szeptember 14. és 19. között Dublinban rendezték meg, ahol az egyik magyar fiatal - Novák Blanka - megkapta a különdíjat.
Neked kell 100 millió?
Kivételesen nem egy adathalász, lehúzó spam subjectjére utal a cím, hanem egy pályázatra, amelynek keretében hardverfejlesztési projetkteket, a nemzetközi piacokon is sikerre esélyes, korai és seed stádiumban lévő startupokat keres az Intellitext akcelerátor. A vállalat a finanszírozás mellett folyamatos mentorálással, infrastruktúrával és kapcsolatrendszerrel segíti az innovatív projekteteket.
3D téradatbázis készül Pécsen, Székesfehérváron, Veszprémben és Szegeden
Multiszenzoros felvételek előállítására és feldolgozására alkalmas aját fejlesztésű járműfedélzeti érzékelő és feldolgozó hardvereszköz kifejlesztésre nyert pályázatot egy konzorcium. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében, 641,38 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatás segítségével valósul meg.