Sun oktatóterem a Jövő Háza kiállításon
Hernádi József, a Sun Microsystems Magyarország vezérigazgatója a mai napon sajtótájékoztató keretében megnyitotta a szervert és 16 darab SunRay vékonyklienst tartalmazó Sun-oktatótermet a Millenáris Jövő Háza kiállításán. A Sun első embere kiemelte, versenytársaik hasonló célú infrastruktúrájához képest két jelentős különbséget tapasztalhatnak az itt tanulók és oktatóik: az egyik a környezettudatosság (a vékonykliensek együttesen kevesebbet fogyasztanak, mint egy asztali gép), másrészt a nyílt forráskódú szoftverekkel (Solaris, OpenSolaris, StarOffice, Java) kialakított munkahelyek.
Porkoláb Dániel, a Sun desktop rendszerekért felelős munkatársa többek között rámutatott:
- a SunRay eszközökön igen egyszerűen lehet váltani Solaris, Windows és Linux alapú alkalmazások között;
- száz kliensre vetítve az éves elektromos energia-megtakarítás értéke 2,3 millió forintra rúghat; a széndioxid-kibocsátás is jelentősen kisebb, mint az azonos számú asztali PC használata esetén,
- a tanterem gépein különböző nyílt szoftver technológiák állnak rendelkezésre (Solaris, Gnome, OpenSolaris, StartOffice, Java stb.);
- egyre növekednek a SunRay kliensek oktatási intézményi referencái (pl. Szent István Egyetem, Gödöllő; Bay Zoltán Szakközépiskola stb.);
A Jövő Házában speciális tudással rendelkező, részmunkaidős pedagógusok várják az iskolák számítástechnikai alkalmazások iránt érdeklődő tanulóit, akikkel kedvezményes díjak ellenében csoportosan foglalkoznak.
Kapcsolódó cikkek
- Klikk 2.0: digitális játszótér a Millenárison
- Korszerű számítógépekkel gyarapodott egy gyulai informatikai iskola
- 96 millió eurós szerződést kötött az EU és a Sun
- Magyar diákcsapatok a Google versenyén
- Debreceni fiatalok Rotterdamba készülnek
- A Sun szállítja a 2010-es vancouveri téli olimpia szervereit
- Javuló jövedelmezőség a Sun Microsystemsnél
- A Google versenyre hívja a marketing szakos diákokat
- Bankkártyákról mindenkinek - új online MNB kiadvány
- Az akcióév első programja: "Kattints rá, Nagyi!"
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.