Az IBM Globális Vízügyi Kiválósági Központot hoz létre Hollandiában
Válaszként az éghajlatváltozással és az alacsonyan fekvő tengerparti területekre várhatóan kifejtett hatásával kapcsolatos növekvő aggodalmakra, az IBM bejelentette, hogy létrehoz egy IBM Globális Vízügyi Kiválósági Központot Amszterdamban.
Az IBM tanácsadói, technológiai és kutatási tapasztalatára alapozva a központ segítséget fog nyújtani az IBM állami szektorba tartozó ügyfeleinek a világ minden részén az alacsonyan fekvő tengerparti területek és folyó deltatorkolatok továbbfejlesztett előrejelzési és védelmi rendszereinek kidolgozásában.
A kezdődő éghajlatváltozással járó tengerszint-emelkedések és a szélsőséges időjárási események miatt bekövetkező áradás nagyobb mértékben fenyegeti a tengerparti területeket.
"Mivel a világ lakosságának több mint 60%-a él tengerparti és alacsonyan fekvő deltatorkolati területeken, a jobb vízügyi rendszerek iránti igény növekvő prioritást kap" - közölte Sharon Nunes, az IBM Big Green Innovations alelnöke.
Első lépésben az IBM-központ fő célja az lesz, hogy továbbfejlesztett árvíz-előrejelző és prognosztizáló modellezéssel lássa el a holland kormányt és a katasztrófamegelőző hivatalokat. Az IBM intelligens érzékelők terén szerzett tapasztalatára fog támaszkodni, illetve a serious gaming technológiát és 3D internet ismereteit fogja hasznosítani, hogy valós modellezést és szimulációkat érjen el.
Kapcsolódó cikkek
- Kroó Norbert az új típusú fényről és annak alkalmazásairól
- Fujitsu Siemens: zöld megoldások az idei CeBIT-en
- Szilíciumalapú technológiát felváltó nanocsövek
- IBM szervereket gyárt és forgalmaz majd a Lenovo
- Az első amerikai szuperszámítógép Oroszországnak
- Közös szoftvert fejleszt az IBM és az SAP
- Nanotechnológia: tudósok megalkották a legsötétebb mesterséges anyagot
- A HP negyedével csökkenti számítógépei energiafelhasználását
- Tízszeres üzemidőt kínálnak a szilícium nanoszálak
- Várakozáson felüli üzleti eredmény az IBM-nél
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.