Az online udvarlási szokásokat vizsgálta a Microsoft
A Windows Live Valentin napi felmérése során a megkérdezettek több mint fele állította, hogy szívesebben flörtöl interneten keresztül, mint élőszóban. Az internet, beleértve a Windows Live szolgáltatások európai – többek között magyar – felhasználóinak megkérdezésén alapuló felmérés az online udvarlási szokásokat vizsgálta.
Az eredmények azt mutatták, hogy a finnek 69 százaléka randizott már az interneten, a görögök 62 százaléka pedig flörtölt már teljesen ismeretlen személlyel is chat-en keresztül. A magyarok viszont igen tartózkodónak bizonyultak az irodai románcok terén: 76 százalékuk tagadta, hogy valaha is kacérkodott volna kollégájával a világhálón.
A megkérdezett 14 és 40 év közötti európai nők és férfiak azzal indokolták az online flörtölést, hogy így elkerülhetik, hogy esetleges zavarukban elakadjon a szavuk vagy elpiruljanak, emellett több idejük van frappáns mondatokat és kétértelmű célzásokat kitalálni a számítógép előtt.
A válaszadók közel kétharmada rendszeresen használja az azonnali üzenetküldést (Instant Message – IM) arra, hogy partnerével flörtöljön, és így vigyen színt a kapcsolatukba. Ötven százalékuk vett már igénybe valamilyen online eszközt ahhoz, hogy kollégájával flörtöljön, és szintén 50 százalékuk válaszolta azt, hogy ezen keresztül beszélgetett idegenekkel. A válaszadók egyharmada pedig az üzenetküldőn keresztül folytatott titkos kapcsolatot.
Mély érzésekről beszélni, kimondani, hogy „szeretlek”, sokszor nem könnyű - különösen nem első alkalommal. Ezért talán nem is meglepő az az eredmény, hogy a megkérdezettek fele Windows Live Messengeren vallott szerelmet kedvesének.
„Ki mondja, hogy a romantika kihalt az emberekből? Csak manapság online módon vallanak szerelmet” - mondta Szelthafner Zoltán, a Microsoft termékmenedzsere „Mára hazánkban a Windows Live Messenger a legnépszerűbb azonnali üzenetküldő alkalmazás, jelenleg is már több mint 1,6 millió aktív LiveID (a belépéshez használt azonosító) létezik, és számuk dinamikusan növekszik. Az azonnali üzenetküldő talán azért vált olyan népszerűvé az elmúlt években, mert ez a kommunikáció legegyszerűbb, legszabadabb és legszórakoztatóbb formája.
A felmérésben résztvevőket arról is megkérdezték, hogy melyek voltak a legfárasztóbb ismerkedős szövegek, amelyet valaha kaptak. Néhány válasz ezek közül:
“Nem fáradtál el? Csak mert egész nap Te jártál az eszemben!”
“Hogy tudtam eddig Nélküled élni?”
“Jól vagy? Mert tudom ám, hogy a mennyből pottyantál le!”
“Van egy különös képességem: bárkiből kihozom az állatot az ágyban.”
“Nincs Nálad egy térkép? Mert elvesztem a tekintetedben.”
A kérdőív arra is rákérdezett, hogy mely érzelmet kifejező ikont (emoticont) használták leginkább. A válaszok közt szerepel többek között a csokor rózsa, csókot formáló száj, két alak, amint kéz a kézben elsétálnak a naplementébe, illetve a kiskutya-szemek.
A Windows Live Messenger a világ legelterjedtebb ingyenes üzenetküldő szolgáltatása, amely segít a felhasználóknak a rokonaikkal, barátaikkal és partnerükkel való kapcsolattartásban. Az emoticonok széles választékának, a dokumentum- és fotó-megosztó eszközöknek köszönhetően a Windows Live Messenger a legszégyenlősebbeket is magabiztos Casanovává vagy a végzet asszonyává változtathatja. Több mint 294 millióan használják aktívan az Windows Live Messenger-t számítógépükön, és összességében több mint 8,2 milliárd IM üzenetet küldtek már el. A legtöbben azért veszik igénybe a szolgáltatást az udvarláshoz, mert élőszóban túl félénkek, vagy, mert a nagy távolság miatt csak így érintkezhetnek rendszeresen, esetleg éppen ezzel szeretnék változatosabbá és izgalmasabbá tenni párkapcsolatukat.
Kapcsolódó cikkek
- Kattints rá 50+
- Netrekész programok az internethasználat terjedéséért
- Külsős fejlesztőket is beenged rendszerébe a MySpace
- Szövegfelolvasó mobilszoftver vakoknak
- "Kreatív kapitalizmust" szorgalmaz Bill Gates
- Megalakult az e-Befogadás és Információs Társadalmi Fórum
- A világ előrehaladása az információs társadalom terén - letölthető az ITTK összefoglaló jelentése
- Bécs: egymillió euró új internetes megoldásokra
- Az akcióév első programja: "Kattints rá, Nagyi!"
- Symantec: tanácsadó oldal a családok online védelmére
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.