Hálózati titkosítót fejlesztett ki egy magyar cég
Plug&Play nyugalom
Speciális hálózati titkosító berendezést mutatott be HopSec4 GW néven a Polygon Informatikai Kft. A teljes egészében magyar fejlesztésű eszköz két vagy több hálózati pont között létesít biztonságos és egyszerűen felépíthető kapcsolatot.
Az informatikai hálózatok piacán hiánypótló HopSec4 GW-t a fejlesztők elsősorban biztonságos távmunka-állomások kialakítására, ipari távvezérléshez (épületekhez, biztonsági rendszerekhez, stb.), távoli rendszerek menedzsmentjéhez, mobil behívásos elérések titkosítására, kis irodák biztonságos összekötésére, nagyvállalati fiókhálózatok védelmére szánják. A készülék a széles körben elterjedt, jelszó vagy megosztott kulcs alapú védelem helyett valóban biztonságos, SSL alapú titkosítást használ.
A HopSec4 GW titkosítási teljesítménye 2Mbit/s, amihez SSL/TLS rendszerű, valódi VPN protokollt alkalmaz. Az eszköz bármilyen IP-hálózaton vagy vezeték nélküli GPRS/3G-n keresztül is automatikusan képes felépíteni titkosított csatornát, ami Plug&Play működést és gyors, könnyű telepítést eredményez. A berendezés pont-pont módon és koncentrált hálózatként egyaránt telepíthető, ez utóbbi esetben a HopSec4 GW egy virtuális Ethernet kapcsolóként működik − ismertette a fejlesztést Gál György, a Polygon ügyvezető igazgatója.
A telepített rendszer két berendezése között titkosított SSL csatorna épül fel, így a kommunikáció teljes mértékben lehallgathatatlan, visszafejthetetlen és nem hamisítható, miközben a végpontra csatolt számítógép úgy viselkedik, mintha a helyi hálózaton lenne. A fejlesztés további előnye, hogy az így kialakított hálózaton futó információ nem csak szoftveres, de fizikai támadások ellen is védett. A berendezésben ugyanis egy Tamper-chip található, mely akár áramtalanított állapotban is képes érzékelni a feltörési kísérletet, és az általa tárolt titkos kulcsot azonnal megsemmisíti.
A HopSec4 GW üzembe helyezése egyszerű: a konfiguráláshoz egy felhasználóbarát web alapú felület használható. A termék piaci bevezetése ez év nyarán lesz.
Kapcsolódó cikkek
- Vandálbiztos hálózati kamera
- Nagyteljesítményű Check Point VPN hálózatbiztonsági technológia
- Mirage Networks NAC eszközök Magyarrszágon
- Phion: egységes kommunikációs védelmi rendszert kínál
- Befejeződött a tiszalöki börtön informatikai fejlesztése
- D-Link NetDefend tűzfalak ICSA tanúsítvánnyal
- Check Point: többmagos teljesítmény-fokozó technológia
- A Cisco a biztonságtechnológiai videoelemzés szabványosításáért
- IT hálózatok teljesítmény-optimalizálása az Atigristől
- Mi történik, ha az adatközpont eltűnik?