Technika: szórt fény fedélzeti vakuval?
A digitális fényképezőgépeken található vakukat a legjobb esetben is csak szükségmegoldásként jellemzik a fotósok. A vaku lehet korlát, de a képzelet határtalan. Azon túl, hogy a vakuval bevilágíthatunk a szoba legsötétebb zugaiba is, felszabadíthatja kreatív energiáinkat is. Gondoljunk csak bele, a vaku erős fényforrás, a fényképezőgépek pedig imádják a fényt, a fényt pedig könnyedén manipulálhatjuk. Nos máris ezer ötletet adtunk, nem igaz?
Ha mégsem, semmi gond, van egypár saját ötletünk, amellyel a háztartásban található mindennapi tárgyakkal nagyon hatásos fényhatásokat kreálhatunk.
Szórt fény
A vaku a legtöbbször túl keményen bánik a témával, a túl erős fény miatt pedig túlzott kontrasztot kapunk. A profi fotósok ernyőket használnak a fény megszórására, így az sokkal kellemesebb a szemnek. De a fényképezőgép vakujának a fényét is könnyedén megszórhatjuk. Az eredmény persze nem lesz olyan tökéletes, mint a stúdiófény, de jobb eredményt produkál a harapósan kemény vakufénynél.
Ehhez mindössze egy darab vajpapír, ragasztócsík és egy olló kell.
Vágjunk ki a vajpapírból egy akkora csíkot, amelyet ha hosszanti irányban kettéhajtjuk, akkor is szélesebb legyen a vakunál.
Úgy hajtsuk ketté, hogy a papír boltívet formáljon a vaku előtt, majd alul-felül ragasszuk a vakuhoz a papírt.
A végtermék körülbelül így kell, hogy kinézzen. Amint látjuk, bal és jobb oldalon semmi sem módosítja a vaku fényét, de ez teljesen rendben van így, hiszen az oldalra szóródó fénysugarakat úgy sem "látja" a fényképezőgép, illetve ha netán fal mellett állnánk, még érdekes reflexiókat is előidézhetünk.
Egy kevés kreativitással és belépő szintű kézügyességgel is ilyen könnyedén megszórhatjuk a fényt. Érdemes kipróbálni, próbára fel!
Előtte:
Utána:
Forrás: http://www.tech2.com/india/topstuff/digital-cameras/fun-with-your-camera-flash/29341/0
Kapcsolódó cikkek
- Rossz időben jól fotózni - 6 legyőzendő akadály
- Új, 3D képet rögzítő szenzor!
- Az Apple bemutatta az Aperture 2-frissítést
- HP stratégia a tartalomkészítés és -publikálás közötti szakadék áthidalására
- Tulajdonjogi védelem: Vízjel a fotós szeméből
- Forradalmat jelent az új Kodak CMOS szenzor?
- Digitális képkeret beépített nyomtatóval
- Továbbra is látogatható a Petzval József korának fotótechnikája című kiállítás a műszaki múzeumban
- Canon PIXMA iP2600 fotónyomtató
- Polaroid tinta nélküli printer azonnali nyomtatásra
Fényképezés ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.