Alapítványtól kap 3 millió dollárt a Wikimedia alapítvány
Az Alfred P. Solan Foundation bejelentette, hogy három év alatt összesen 3 millió dollárt folyósít a Wikimedia részére. A non-profit Wikimedia számára igen jelentős összeget egyenlő eloszlásban, évenként 1 millió dolláros tételekben utalják át. A támogatás célja a Wikimedia szervezeti fejlődésének fejlesztése, szolgáltatott tartalmának minőségi fejlesztése, valamint a szolgáltatás elérhetőségének javítása. Részletesebben ez azt jelenti, hogy a tervek szerint a pénz nagy részét a szócikkek értékelési rendszerének fejlesztésére fordítják. Ez egy olyan megoldás, melyben a tapasztaltabb, már nevet szerzett, és régebb óta közreműködő szerzők nyilvánosan is látható formában minősítik a kérdéses szócikk kivitelezésének minőségét. Ez jelentősen ösztönzi a minőség javulását a tapasztalatok szerint. A most „flagged revisions” néven bevezetendő rendszerhez hasonlót már korábban is alkalmaztak, „stable revisions” megnevezéssel, igen nagy sikerrel, ám a korábbi nevet félrevezetőnek találták, így a megújult változathoz új megnevezést alkalmaznak, mondta Jimmy Wales, a Wikipedia alapítótagja.
Kapcsolódó cikkek
- A YouTube és a Wikipédia is megbénult egy időre
- Kétmillió dollárral támogatja a Google a Wikipédiát
- Szerzői jogokat sértett a Wikipédia?
- A Wikipedia is összeomlott Jacko halálhírére
- Eltiltották a Wikipédia szerkesztésétől a szcientológusokat
- Bezár a Wikia Search kereső
- A Microsoft megszünteti az Encarta online enciklopédiát
- A brit pártok "szerkesztik" a Wikipédiát, igazolandó vezéreik állításait
- Vihar a Wikipédia szabályzatának szigorítása körül
- Magyarok a Wikipedia javára adakozók között
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.