Világszínvonalú mikrocsipes időmérő rendszer a Margitszigeten
A világ fővárosai közül elsőként Budapesten, a Margitszigeten építették ki azt a mikrocsipes időmérő rendszert, amelynek segítségével élversenyzők és szabadidő-sportolók folyamatosan az interneten keresztül követhetik nyomon fizikai állapotuk változását. Hollandia és Anglia után Magyarország harmadikként csatlakozott - jelentették be keddi sajtótájékoztatón a Margitszigeti Atlétikai Centrumban.
Az ÖTM sport-szakállamtitkárság támogatásával, eszközbeszerzési pályázat keretében megvalósult ChampionChip Mérőpont-rendszer előnye, hogy használatával nemcsak profi, hanem amatőr, valamint fogyatékkal élő sportolók - például futók és görkorcsolyázók – is rendszeresen képet kaphatnak fizikai kondíciójuk alakulásáról, azt összehasonlíthatják másokéval. Elbert Gábor sportszakállamtitkár mérföldkőnek nevezte a kezdeményezést a magyar szabadidősportban, s hangsúlyozta, a beruházás tartalma és jelentősége harmonizál a tavaly júniusban ötpárti konszenzussal elfogadott Nemzeti Sportstratégia célkitűzéseivel. Az időmérő rendszer bemutatását azért időzítették a Magyar Sport Napjára, mert a Magyar Athletikai Club 133 évvel ezelőtt, 1875-ben éppen e napon rendezte Budapesten a kontinens első szabadtéri sportversenyét.
A ChampionChip Mérőpont-rendszer egyetlen feltétele azoknak a személyi csipeknek a hazai elterjesztése, amelyek a gyors és pontos időmérés miatt a világ nagyvárosaiban, elsősorban a tömeg- és versenysporteseményeken már igen népszerűek. Amikor a cipőre, kerékpárra vagy lábra elhelyezett apró készülék áthalad a telepített érzékelő felett, digitálisan rögzíti a rajt- és a részadatokat, majd természetesen a céladatot is. Az információk ezt követően akár a világhálón (www.mychampionchip.com) is bármikor lekérdezhetőek, archiválhatóak. Mivel a készülék könnyen és olcsón (7000 forint) beszerezhető, várhatóan széles rétegek számára lesz hozzáférhető.
Kapcsolódó cikkek
- Növekszik az internetfüggő felnőttek száma Dél-Koreában
- Számítógépstressz-szindróma a lassú és kiszámíthatatlan pécéktől
- Nemzetközi cégé lett a magyar egészségügyi informatikai vállalat
- Hányni fogsz a 3D TV-től
- Innovate! 2010: magyar a dobogón
- e-Health Week 2010: átütő siker Barcelonában
- Távgyógyászat
- Depresszióval jár együtt a mértéktelen internetezés
- Már 24 millió kínai fiatal számít internetfüggőnek
- 56 kg-t fogyott egy Wii-felhasználó
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.