EOS 1000D: a Canon bejelentette legújabb digitális tükörreflexes fényképezőgépét
A Canon EOS 1000D fényképezőgép főbb jellemzői:
- 10,1 megapixeles CMOS képérzékelő
- EOS integrált tisztítási rendszer
- 7 pontos, nagy lefedésű AF rendszer, f/5.6 kereszt típusú középső ponttal
- 3 kép/másodperces sorozatfelvételek
- 2,5*-os LCD képernyő Élőkép móddal
- DIGIC III képfeldolgozó processzor
- Kompatibilitás az SD és SDHC memóriakártyákkal
- Kompakt és könnyű váz
- Digital Photo Professional RAW képfeldogozó szoftver
- Teljes kompatibilitás a Canon EF és EF-S objektívekkel és az EX-sorozatú Speedlite vakukkal
A képérzékelőre lerakódó por eltávolítására az EOS 1000D tartalmazza az EOS integrált tisztítási rendszerét, amely háromféle eljárással - a por mennyiségének csökkentésével, a por eltávolításával és taszításával - biztosítja, hogy a szennyeződések ne csökkentsék a felvétel minőségét.
A EOS 1000D gépben most először jelent meg az eddig csak a professzionális digitális tükörreflexes gépekben megtalálható DIGIC III processzor. A processzor lehetővé teszi sorozatfelvételek folyamatos készítését akár 3 kép/másodperces sebességgel (3 kép/mp JPEG képek esetén, és 1,5 kép/mp RAW képek esetén), egészen az SD- vagy SDHC-kártya kapacitásáig. A DIGIC III kiváló leképezési eljárást használ. Gyors, és bekapcsolás után szinte azonnal munkára kész.
A gyors élességállítást igénylő felvételeknél az EOS 1000D egy 7 pontos, nagy lefedésű autofókusz rendszer segítségével képes a másodperc töredéke alatt az adott témára rögzíteni a fókuszt. A kereszt típusú középső fókuszpont még gyenge fényviszonyok és alacsony kontrasztú jelenetek esetén is hatékonyan működik. A gép E-TTL II vakuvezérlő rendszert is tartalmaz, amely a professzionális EOS modellek sajátja.
Az ergonómikus kialakítású, kényelmesen fogható vázba épített EOS 1000D alig 450 grammos súlyával a Canon eddigi legkönnyebb digitális tükörreflexes gépe. A nagy fényerejű, 2,5*-os LCD kijelzőn megtekinthetők az elkészített felvételek, és ellenőrizhető a kompozíció. Az élességnek, a képkeménységnek, illetve a nagy látószögnek köszönhetően egyszerre többen is megtekinthetik a felvételeket. Az LCD kijelzőn megjelenik a könnyen navigálható menürendszer is. A görgetés elkerülése érdekében külön lapokból álló menürendszer a legújabb EOS modellekben alkalmazott megoldáshoz hasonlóan lehetővé teszi a külső eszközök, többek között a Speedlite vakuk vezérlését is.
A fotóminőséget az egyes helyzetekben 12 egyedi funkció biztosítja. Az egyik ilyen funkció az Automatikus Megvilágítás Optimalizáció, amely a képfeldolgozás során korrigálja a fényerőt és a kontrasztot, miközben a portréfelvételeken a megfelelő expozíció biztosításával javítja a bőr színét. Emellett nagyobb ISO érzékenységgel készített felvételek esetén további zajcsökkentés is alkalmazható.
Állvány használata esetén, vagy olyan helyzetekben, ahol a kereső használata nem praktikus a felhasználó Élőkép módba kapcsolva 30 kép/másodperces képfrissítéssel közvetlenül a képérzékelőről kapott élőképet mutatja. Megjeleníthető négyzetháló is, a hisztogram pedig a kompozíció és az expozíció beállításában segíti a felhasználót. Az új EOS készülék esetében Élőkép módban két autofókusz mód használható. A Gyors AF a tükör egy pillanatra történő felcsapásával, az ÉLŐ AF pedig a kompakt fényképezőgépekhez hasonlóan a kontraszt információk alapján állítja be az élességet.
A Canon az EOS 1000D fényképezőgéphez teljes szoftvercsomagot mellékel, amely a képek kezeléséhez és feldolgozásához szükséges programokat tartalmazza. A Digital Photo Professional (DPP) egy olyan nagy teljesítményű RAW konverter, amellyel RAW formátumú képek feldolgozására nyílik lehetőség. A DPP a fényképezőgép olyan funkcióit is használja, mint a Portrékép vagy a Képstílusok. A szoftvercsomagban szereplő Picture Style Editor képstílus-szerkesztő program a színek kezelése során saját Képstílusok létrehozásában nyújt segítséget. További mellékelt szoftverek az EOS Utility, az Image/Zoom Browser és a Photostitch.
Kapcsolódó cikkek
- Profi Canon XF300 és XF305 kamerák új kodekkel és kis szórású Hi-UD optikával
- Fogyasztói terméközön a Canon bemutatóján
- Canon EOS-550D: Full HD és 18 megapixel belépőszinten
- Kiküszöbölték a Canon EOS-7D hibáját
- Szellemképes Canon EOS-7D felvételek
- Csúcs DSLR a Canontól HD videóval: EOS-1D Mark IV
- Új fotózási élményt ígér a Canon EOS 7D
- PowerShot G11: fordított evolúció?
- Bejelentették az EISA díjazottakat
- Újfajta hibrid képstabilizátoron dolgozik a Canon
Digicam ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Nikon: tükör nélküli videókészítő szett
A Nikon ma bemutatja a videó- és tartalomkészítők számára egyaránt megfelelő első tükör nélküli videókészítő szettjét – a Nikon Z 6 Essential Movie szettet. A készlet biztosítja az igazán lényeges összetevőket a gyors videófelvételhez, és az alapvető eszközöket a kiváló minőségű videók készítéséhez.
A kulcslyuk után itt a mini kulcslyuk
Az informatikai eszközök, a nagyobb felbontású és egyre kisebb kamerák az orvosi technológiák, műtétek, eljárások terén is egyre jelentősebb áttörést eredményeznek: így a sebészet is új korszakba lépett, már Magyarországon is végeznek mini laparoszkópiás műtéteket.
Digitális forradalom zajlik a filmkészítésben
Nem kellenek dollármilliók a jó és sikeres játékfilm készítéséhez, az ötlet, a tartalom sokkal fontosabb, mint a technika - hirdeti Karl Bardosh, azaz Bardos Károly, a digitális újmédia nemzetközi képviselője, a New York-i Egyetem professzora, aki Szekszárdon, a Digi 24 elnevezésű digitális rövidfilmes versenyen adott interjút az MTI-Pressnek.
Videoklippek és szürreális fotók a Szigeten
Igazi cirkusz-kultúrtörténeti gyöngyszem várja az idei Sziget látogatóit. A Cirkusz Galéria egy régi cirkuszi lakókocsi restaurálásának eredménye. A klasszikus cirkuszi külső modern, minimál kortárs művészeti galériát takar, amely a Sziget rendezőinek reménye szerint igazi vizuális találkahely lesz. A galéria megálmodója Matyasi Gábor fotóművész, a fesztivál alatt az ő szürreális fotói, videoklipjei tekinthetők meg a falakon.
Sony SX21E: Kamera vagy távcső?
A nagyteljesítményű, 57x-es optikai zoommal rendelkező új Sony Handycam SX21E-vel akár a teljes képernyőt betöltő közeli felvételek készíthetők kifogástalan képminőségben. S ha ez nem elég, a kibővített zoom 67x-es értékre növelhető látható minőségromlás nélkül.