Beszüntette a sugárzást a Tv 3
A Tv 2 egyik tulajdonosa, a Scandinavian Broadcasting System (SBS) szerezte meg a műsorsugárzását megszüntető Tv 3 részvényeit - közölte Pintér Dezső, a Tv 2 elnöke az MTI érdeklődésére hétfőn. Elmondta: a részvényvásárlási tranzakciót és a tárgyalássorozatot az SBS bonyolította le.
"A műsorok átvételéről nem tárgyalunk a Tv 3-mal, amennyiben a megszűnt televíziós csatorna munkatársai a Tv 2-nél szeretnének munkát vállalni, akkor alkalmazásuk lehetőségeit megvizsgáljuk" - mondta Pintér Dezső. A Tv 2 elnöke kijelentette: a Tv 3-nál sok tehetséges és értékes munkatárs dolgozott, akik minden bizonnyal el tudnak majd helyezkedni a magyar médiában. Az MTI-nek arra a kérdésére, hogy a Tv 2 átveszi-e a Nap-kelte című reggeli politikai hírműsort, Pintér Dezső leszögezte: "Nem tervezzük teljes műsorok átvételét."
- Szerdától várhatóan a Magyar ATV-n, a szokásos időpontban, a megszokott műsorral jelentkezik a Nap-kelte adása - tudta meg Gyárfás Tamástól, a műsor producerétől, a Nap Tv elnökétől hétfőn az MTI. A producer elmondta: hétfő délután meglepve értesült egy ismerősétől a Tv 3 megszűnéséről, és azonnal tárgyalásokat kezdett az egyelőre AM-mikrón sugárzó Magyar ATV-vel. Hozzátette: arról tájékoztatták, hogy a csatorna március elsejétől ugyanarról a műholdról, az AMOS-ról sugározza adását, ahonnan eddig a Tv 3. Tájékoztatásából kiderült: bár elkészült a Nap-kelte keddi adása, az nem kerül képernyőre.
Kapcsolódó cikkek
- 70 ezer digitális kábeltévés előfizetőt remél a UPC
- A német háztartások kétharmada már műholdon keresztül fogja a digitális televíziós adást
- A hazai piac magától nem igényli a digitális földfelszíni tévészolgáltatást
- Digitális műsorszórás - kiírhatja az NHH a pályázatokat
- HD televíziós műsortovábbítást indít kábelhálózatain a UPC
- Digitális átállás - szatellit reneszánsz
- EU: digitális tévézés BitTorrent technológiával
- UPC: a digitális kínálatba kerül át a Travel csatorna
- A világ legkeskenyebb LCD televíziója Európában
- Egy lépéssel közelebb: konzultáció a digitális átállás pályázatáról
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.