"Fénylakat", avagy biztonságosabb adatátvitel kvantum-kriptográfiával
Az új eszköz működése: a kvantum-kriptográfia a fény elemi részecskéivel, fotonokkal működik, amelyeket egy optikai eszköz (array) állít elő és kódol. Az adatok biztonsága természeti törvényeken alapul, ugyanis a fotonok révén abszolút véletlenszerű kulcsokat lehet generálni. Az eddig használatos matematikai képletek, amelyek megfejtése csak megfelelő idő és erőfeszítés kérdése, hamarosan a múltéi lesznek. Miután az optikai array az üvegszálkábelen elküldte a fényrészecskéket az üzenetet (adatokat) fogadó állomásnak, minden kommunikációs partner egy detektor segítségével megméri a fotonok bizonyos tulajdonságait, majd a mért értékek egy kommunikációs protokollt használva, az internet útján összehasonlításra kerülnek. Ha „stimmelnek” az értékek, a chip átveszi a feldolgozást, és a mérési eredményekből előállítja a lehallgathatatlan kulcsokat. Az üzenet átvitele nem történik meg mindaddig, amíg egy biztonságos kulcs nem kerül a helyére. A kulcsgenerálás közben történő minden lehallgatási kísérlet regisztrálható, mivel ennek során a fotonok megváltoznak vagy szétrombolódnak. Ha a lapka ilyen kísérletet regisztrál, egyszerűen egy másik kulcsot állít elő, és ezt mindaddig folytatja, amíg biztos, hogy senki nem „hallgatózik”. A kulcsok rögtön a chipben az adatok kódolására, illetve dekódolására azonnal felhasználásra kerülnek, ezt követően törlődnek, tehát soha nem hagyják el a lapkát. Noha ez az eljárás rendkívül hatékony, a Siemens szerint a sorozatgyártásra való érettségig még vagy két évnek el kell telnie.
Kapcsolódó cikkek
- Eredményei alapján kifelé tart a válságból a Siemens
- Új generációs outsourcing: Siemens hibridfelhő-számítóközpont
- Sanghai Expo: az első zöld világkiállítás Siemens technikára épít
- Siemens e-autózási újdonságok a Genfi Autószalonon
- Siemens-újdonság az automatikus rendszámfelismerésben
- Eric Spiegel a Siemens USA új vezérigazgatója
- Siemens-SAP együttműködés erőművek IT rendszereiben
- Világelső Siemens CT berendezés a gyermekgyógyászatban
- Új, átfogó Siemens biztonságmenedzsment rendszer
- Hallástechnikai készüléket adományozott a Siemens a kaposvári kórháznak
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.