Mindenki másképp csinálja?
A domainregisztráció gyakorlata
Tanácsadóim javaslatára ellátogattam a www.domain.hu oldalra, ahol állítólag minden információt megkapok (feltéve, hogy tudok olvasni, tudom kezelni az egeret és a telefont), és hipp-hopp, máris lesz www.schwajda.hu.
Hát óriási tévedés!
Menjünk sorjában: a www.domain.hu valóban létezik, sőt hasznos információkat kínál. Az oldal felsorolja azokat a cégeket, amelyek szívesen elvégzik a regisztrációs munkát, egyben tárhelyet adnak az én pici honlapomnak. Ugyanakkor itt kezdődtek a galibák is: számomra rejtély, hogy egyes (ráadásul nagynevű) cégek hogyan engedhetik meg maguknak, hogy semmilyen információval ne segítsék a szerencsétlen érdeklődőt. Olyannyira, hogy az is előfordult, a megadott telefonszámon a vonal végén egy töprengő központos ücsörgött, akinek "halvány lilája" se volt arról, mit is tegyen. Máskor a cég honlapjára tanácsoltak, ahol viszont egyetlen szó sem található az egészről.
Rengetegszer kaptam válaszként a "HTTP 404 error"-t, ami szintén hátrányosan befolyásolja az elérhetőséget.
Nézzük azonban a tényeket. A regisztrációs díj igen széles skálán mozog, általában 10 000-12 000 forintnál indul a belépési díj, és 2000 forintért tartják karban szemünk fényét, a .hu végződésű honlapot. Névnek szinte bármit lehet választani, persze alapvető kritérium, hogy ne legyen közszeméremsértő vagy erőszakos cselekményre utaló (magyarul ne legyen olyan, amit még a legrosszabb érzésű kereskedelmi csatorna is csak kifütyülve tudna adásba adni). A névnek legalább két karakterből kell állnia, és nem lehet hosszabb 24 karakternél. Használhatók a latin abc kisbetűi, numerikus karakterek és kötőjel.
Persze azonnal felmerül a kérdés, mi van akkor, ha van egy név, amit egymástól függetlenül ketten akarnak bejegyeztetni. Általános szabály, hogy azé a név, aki előbb adta be a kérelmet (hajrá Kovácsok, Szabók, Nagyok), ezen belül azonban előnyt élveznek a bejegyzett cégek, illetve azok elnevezései. Egyébként mindenki annyi nevet regisztráltat, amennyit csak akar, egy a lényeg: győzze pénztárcával. A név addig él, ameddig kifizetjük a fenntartás árát, ám ha megtetszik egy másik regisztrátor (például azért, mert olcsóbban vállalja a karbantartást), akkor szabadon lehet váltani, garantált, hogy honapunk nem tűnik el.
Kapcsolódó cikkek
- Kína bezáratott 25 videómegosztó oldalt
- A Google nem használhatja a GMail nevet
- 26 évet kaphat a spam-király
- Lekapcsolnák a netről a fájlcserélőket a japánok
- Több tízezer .eu oldal működését függesztették fel
- A DT beperelte az Integrity Kft.-t
- Az .xxx bejegyző beperelte az amerikai kormányt
- Perelik az ICANN-t a .com kiterjesztésű domainek kezelése miatt
- Az EU a .kid domain bevezetését tervezi
- Irak visszakapta a .iq domainek ellenőrzési jogát
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.