Siemens RFID chipek kriptográfiával
A digitális aláírás elvéhez hasonlóan a prototípus fázisban lévő termékre erősített chip igazolni tudja saját valódiságát és így a termékét is, amelyhez hozzá van erősítve. Emellett további adatok – mint pl. a termék eredetének megadása vagy sorozatszám – is tárolhatók a lapkában. Az új RFID-ben lévő adatok illetéktelen kiolvasása, lehallgatása, illetve másolása lehetetlen. A Siemens Corporate Technology (CT) központi kutatás-fejlesztési részlege olyan autentikációs eljárást fejlesztett ki RFID chipekre, amelynek alapja az ún. Public Key kriptográfia. Ennek a lényege: a chip a saját egyedi (privát) kulcsával kódolja az olvasókészülék hozzá intézett (ellenőrző) kérdését. A kérdésre adott válasz helyességét a vevőkészülék a hozzátartozó nyilvános kulcs segítségével a másodperc tizedrésze alatt ellenőrizheti. Eddig az ilyen eljárások az apró RFID-chipek esetében az elégtelen műveletvégző sebesség és az energia-ellátás hiánya miatt nem voltak lehetségesek. Azonban az algoritmusok optimalizálásával a Siemens kutatói a szükséges számítási teljesítményt lényegesen lecsökkentették. Emellett programozható processzor helyett most fix, nem-programozható áramköri elemeket alkalmaznak. Ezáltal az energiaigény és a lapka bekerülési költsége szempontjából fontos fizikai mérete is számottevően kisebb lett. A nem hamisítható chipeket főleg ott célszerű alkalmazni, ahol a másolás, illetve a kalóztermékek elleni védelemhez elemi érdek fűződik: pl. gyógyszerek, nagy értékű ruházati cikkek vagy jármű- és gépalkatrészek esetében.
Kapcsolódó cikkek
- Eredményei alapján kifelé tart a válságból a Siemens
- Új generációs outsourcing: Siemens hibridfelhő-számítóközpont
- Sanghai Expo: az első zöld világkiállítás Siemens technikára épít
- Siemens e-autózási újdonságok a Genfi Autószalonon
- Siemens-újdonság az automatikus rendszámfelismerésben
- Eric Spiegel a Siemens USA új vezérigazgatója
- Siemens-SAP együttműködés erőművek IT rendszereiben
- Világelső Siemens CT berendezés a gyermekgyógyászatban
- Új, átfogó Siemens biztonságmenedzsment rendszer
- Hallástechnikai készüléket adományozott a Siemens a kaposvári kórháznak
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.