Szigorú tűzfalteszten bizonyított az Outpost Firewall Pro 2009
Az Outpost Firewall Pro 2009 a 2008 nyári Matousec Transparent Security teszten több, mint 30 vetélytárs tűzfalat utasított maga mögé.
A matousec.com tesztje a tűzfalak és integrált védelmi szoftverek tűzfal összetevőjének a vizsgálatát tűzi ki célul. A sebezhetőségi vizsgálat alá vont programok összesen tíz tesztelési szinten mérethetnek meg, de csak akkor juthatnak egy szinttel feljebb ("léphetnek magasabb osztályba"), ha a meghatározott eredményt elérik az adott szinten.
A sebezhetőségi vizsgálatok alapja az adatszivárgás lehetőségének ellenőrzése. Az adatszivárgás tesztek olyan programok, amelyek segítségével megtudható, hogy adott technikák alkalmazása mellett kijátszható-e a tűzfal kifelé irányuló forgalomellenőrző funkciója. Ha a tűzfal nem tudja megakadályozni a kifelé irányuló, nem kívánt adatforgalmat, akkor az adott teszten megbukott. A Matousec által alkalmazott adatszivárgási technikák javát az interneten széltében használják a kártevő programok és a hackerek, így nagyon is húsbavágó kérdés, hogy a tűzfal megfelel-e a teszten.
Noha a tűzfal sebezhetőségi tesztek általában csak az adatszivárgás kizárásának képességét vizsgálják, vagyis azt, hogy a tűzfalon keresztül az ismert eljárások segítségével lehet-e jogosulatlanul adatokat kicsempészni az adott számítógépről, a matousec.com tovább megy ennél. Teszteli a tűzfal általános megkerülhetőségét (képes-e a kártevő vagy hacker áthatolni a védelmen), erőforrásigényét (mennyire terheli le a számítógépet a tűzfal működése), kikapcsolhatóságát (leállíthatja-e jogosulatlanul egy kártevő a tűzfalat vagy annak egy összetevőjét), kémkedés elleni védelmét (képes-e megakadályozni például billentyűzetfigyelők működését).
Az Outpost Firewall Pro 2009 a tizedik szintig eljutva és 99%-os eredményt elérve, több mint 30 hasonló terméket lekörözve lett az első a matousec.com tesztjén, olyan vetélytársakat maga mögé utasítva, mint a Kaspersky Internet Security 7.0, a ZoneAlarm Pro 7.0, a Norton Internet Security 2008, a Panda Internet Security 2008 vagy az ESET Smart Security 3.0
Kapcsolódó cikkek
- A biztonság szeme - Térfigyelő rendszerekkel a biztonságért konferencia
- Fontos frissítések Windows rendszerekhez
- Amerikában a kiberkalózok a közösségi oldalakon támadnak
- A vírusokat nem érdekelte az áprilisi választás
- Kritikus rés a Safarin
- NEC szoftver a kalóz videómásolatok ellen
- Két kritikus frissítés a Microsoft májusi csomagjában
- Kelendő cikk a WLAN-törő
- 24 órán belül már a második támadás a Facebook-felhasználók ellen
- Kijavították a bizalmas adatokat kiszolgáltató hibát a Facebookon