Kína ismét blokkolja a külföldi weboldalakat
A pekingi kommunista hatóságok újból letiltották a kínaiak hozzáférését azokhoz a külföldi híroldalakhoz, közöttük a BBC és a Voice of America kínai változataihoz, amelyeket a nyári olimpia alkalmából biztosított viszonylagos nyitottság időszakában el lehetett érni.
Peking augusztusban is csak azután oldotta fel néhány érzékeny tartalmúnak tekintett weboldal hozzáférését, hogy külföldi újságírók panaszkodtak: a kínai vezetés nem tartja be azon ígéretét, hogy nem korlátozzák az olimpiai játékokról tudósítók munkáját.
A washingtoni központú, független Freedom House megállapítása szerint a kommunista vezetés ismételten elzárta a rezsimmel szemben bíráló hangot megütő internetes oldalakat, miközben a romló gazdasági helyzet miatti növekvő elégedetlenséggel és a Tienanmen téri erőszakos fellépés 20. évfordulójának közeledtével kell megbirkóznia.
Jennifer Windsor, a Freedom House vezetője rámutatott: Kína a napokban újra blokkolta a Riporterek Határok Nélkül nevű szervezet érzékeny tartalmúnak ítélt honlapját, és több tajvani, illetve hongkongi oldalt, köztük az Asiaweeket és Ming Paót. A kínai külügyminisztérium indoklása szerint ezek az oldalak megsértik a kínai törvényeket, mivel olyan tabutémákat tárgyalnak, mint Tajvan státusa, a Falunkung betiltott csoport, az állítólagos kormányzati korrupció és tibeti jogsértések.
A Freedom House anyaga szerint Kínában a világ egyik legkorszerűbb internetes megfigyelő és cenzúrázó rendszere működik, a kínai internetezők számára több ezer külföldi weboldal elérhetetlen.
Kapcsolódó cikkek
- Két újabb amerikai internetes cég szüntette be működését Kínában
- Felszámolta kínai keresőjét a Google
- Peking politikai aktivitással vádolja a Google-t
- Szinte biztos a Google távozása Kínából
- Kína is megfenyegette a Google-t
- Beperelték a HP-t hibás notebookok miatt
- Ismét indíthatnak új weblapot magánszemélyek Kínában
- A Google hivatalosan még nem jelentette be távozását Pekingben
- A Microsoft nem akar kivonulni Kínából
- A Yahoo felsorakozik a Google mögött a kínai hackertámadások ügyében
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.