Az EU lehallgathatóvá tenné a Skype-ot is
A Skype és más internetes telefonos szolgáltatók titokban tartják kódjaikat, ezért jelenleg nem lehetséges a világhálón folytatott beszélgetések lehallgatása.
A lehallgathatóság megteremtését célzó együttműködést az olasz rendőrség maffiaellenes harcra szakosodott főparancsnoksága kezdeményezte, s az EU-tagállamok nyomozó szerveinek ilyetén erőfeszítéseit az Eurojust olasz szekciója hangolja össze. Az összefogásnak nemcsak a technikai, hanem az idevágó jogi problémák megoldása is célja.
"Semmiképpen sem célja az együttműködésnek, hogy a becsületes felhasználók kedvét elvegye az internetes telefonálástól. Csak azt akarjuk megakadályozni, hogy bűnözők visszaéljenek a Skype-pal és az ahhoz hasonló rendszerekkel törvénytelen tevékenységeikben" - mondta Hágában Carmen Manfredda, Olaszország Eurojust-képviselője.
Emlékeztetett rá, hogy a bűnözők egyre gyakrabban folyamodnak a Skype használatához, hogy közös bűntetteik során egyeztessék lépéseiket, tudva, hogy ott egyelőre nem képesek lehallgatni őket a hatóságok.
Kapcsolódó cikkek
- Az EU-Bizottság új szabályokkal könnyíti az internetes értékesítést
- Reuters: az EU a jövő héten lezárja a Microsoft-ügyet
- NHH: a fogyasztót védi az új uniós keretszabályozás
- Új versenyügyi és távközlési biztosok az EB-ben
- Az Európai Parlament elfogadta az új hírközlési keretcsomagot
- Az EU kifogásolja az Oracle Sun egyesülést
- Támogatja már az Európai Parlament az illegális fájlterjesztők szankcionálását
- Magyar előterjesztést fogadott el az ET a fiataloknak szóló internetes szolgáltatásokról
- Saját internetes hálózat az uniós tagországok rendőrségei között
- Az EU-biztos szerint felhasználóbarát módon kell kezelni a digitális tartalmakat
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.