Bárki részt vehet a gyermekrák gyógyszerének kutatásában
Szomorú tény, hogy a rák a gyermekhalálozás egyik leggyakoribb kiváltó oka. Az IBM, a japán Chiba rákkutatóközpont és a Chibai Egyetem közösen indított projektet a neuroblasztóma – a gyermekek körében leggyakoribb daganatos megbetegedés – gyógyszeres kezelésének kidolgozására.
A projekt a World Community Grid (Globális Közösségi Hálózat) elnevezésű önkéntes kezdeményezés segítségével valósul meg. A World Community Grid olyan felhasználóktól nyeri a számítási kapacitást, akik az éppen használaton kívüli, de bekapcsolt számítógépüket önkéntesen felajánlják erre a célra. Ezeknek a gépeknek az ereje a világhálón összeadódva egy virtuális szuperkomputert hoz létre, amelynek kapacitása a világ legnagyobb teljesítményű számítógépeivel vetekszik.
„Saját informatikai erőforrásainkat használva körülbelül 100 évig tartana a kutatás folyamata, de a világ egyik legnagyobb szuperszámítógépétől azt várjuk, hogy segítségével két éven belül befejezhetjük a projektet és megkezdhetjük a laboratóriumi kísérleteket” – nyilatkozta Dr. Akira Nakagawara, a kutatás vezetője.
A neuroblasztóma oka ismeretlen, de az orvosok nagy része úgy gondolja, hogy a szimpatikus idegdúcok és a mellékvese normál fejlődése során előforduló véletlenszerű sejtburjánzás játszhat közre kialakulásában. Leggyakrabban a gyerekek életének első két évében jelentkezik. A betegség kiújulási kockázata nagy, a túlélési arány 40 százalék alatti.
Kapcsolódó cikkek
- 100 GHz-es graféncsip az IBM-től
- Vízálló hallókészülék vezetéknélküli telefon- és zenelejátszó-kapcsolattal
- Parkinson-kór, epilepszia, fertőző és szívbetegségek: több millió euró a magyar kutatóknak
- DNS-alapú csipeket tervez az IBM
- Új vízhűtéses szuperszámítógép az IBM-től
- 28 nanométeres csipeken dolgozik partnereivel az IBM
- Diagnosztika, mobillal továbbított vérképből
- Az agyműködést mintázó számítógépet fejlesztenek Amerikában
- Agytorna böngészéssel
- Vészt hozhat ránk viharban a mobil