Alkalmas a banki adatrablásra a Nokia 1100
Egy hónappal ezelőtt csak találgattak a szakemberek, hogy miért ér meg egyeseknek több tízezer eurót egy régi Nokia. Most már bizonyított, hogy illetéktelen pénzügyi tranzakciókhoz akarták használni a hackerek a gyárihibás maroktelefont.
Április közepén terjedt el a sajtóban, hogy a Bochumban készített Nokia 1100-asokért óriási összegeket kínálnak, a csúcstartó egy hacker, aki nem kevesebb, mint 32 ezer dollárt ajánlott egy ilyen modellért. Már akkor sejteni lehetett, hogy anyagi haszonra akarnak szert tenni a bűnözők a valamilyen módon megmanipulálható készülékkel, ám konkrét bizonyítékkal nem lehetett alátámasztani a feltételezést, ezért nyomozást indítottak az ügyben. Az Ultrascan biztonsági szolgáltató munkatársainak sikerült úgy módosítaniuk a telefon beállításait, hogy azzal elkaptak egy más számra küldött mTAN banki azonosítót. A szakemberek csupán egy ilyen kódot csíptek el eddig, ám már ez az egy eset is bizonyítja, hogy a Nokia 1100-as alkalmas a banki csalások végrehajtására.
Kapcsolódó cikkek
- Jön az első Symbian 3 alapú mobiltelefon
- Árakat csökkent a Nokia, késik az új Symbian szoftver
- Nokia C3, C6, E5: Középpontban az üzenetküldés és a közösségi kapcsolatépítés
- A világ legtökéletesebb okostelefonja
- A korábban becsültnél nagyobb a mobiltelefonok világpiaca
- Bemutatkozott a Nokia C5
- A Nokia hivatalosan elismerte, hogy csalódást okozott az N97-tel
- Nokia 6303i classic telefon e-mail/IM támogatással
- Rejtélyes Nokia készülék a neten
- A Nokia szerint szinte minden Apple termékben tőlük loptak
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.