Használható grafikus vezérlő nettopokba az ATI-tól
A viszonylag olcsó és kisméretű nettopok népszerűsége töretlenül emelkedik, mára minden ötödik hordozható számítógép ebből a szegmensből kerül ki. Ezt a piacot jelenleg az Intel uralja, és ennek megfelelően az ő integrált megoldásaik párosulnak a jellemzően Intel Atom processzorok mellé. A gond csupán az, hogy ez egyben a grafikus magot is jelenti, különösen mivel sem a kategória méreteibe, sem árfekvésébe nem fér bele egy akármilyen olcsó külön grafikus kártya. Az Intel esetében a grafika általában a GMA950-es integrált magot jelenti, mely már megszületésekor elavult volt. Aki használta ezt a terméket, mint gépe alaplapján érkező magot, mielőtt egy bármilyen olcsó külön kártyát beépített volna, az tudja, hogy a GMA950-es képminősége minden köntörfalazás nélkül egyszerűen pocsék. Teszi a dolgát, de ha bármi mással összehasonlítjuk, siralmas az eredmény, és ez azt jelenti, hogy agyártók bármilyen LCD panelt építenek be, nem lesz jobb a kép. A nettopok valóban elsősorban szövegszerkesztésre, böngészésre, MSN-ezésre készültek, ám a mai környezetben a böngészéshez egyre jobban hozzátartozik a 720p HD videók lejátszása, gondoljunk csak egy filmelőzetesre.
Az erre végképp alkalmatlan GMA950-est azonban nemsokára lecserélhetik az AMD RS880-asára, ami tulajdonképpen egy ATI Radeon HD 4200-as mag köré épült. Az eredmény 15 százalékkal megnövelt sebesség, valódi hardveres HD támogatás és a gyártótól megszokott nagyszerű színek lesznek. Ez együtt önmagában új lökést adhat az eddig is száguldó nettop piacnak, és bár Intel-rivális termék, végső soron az Intel Atom processzorainak értékestését segítheti.
Kapcsolódó cikkek
- Olcsó és gyors Radeon HD5800-es videokártyák
- Szuperolcsó DirectX11-es Radeon
- Képek az első kétmagos ATI DirectX11-es kártyáról
- Radeon HD 5870 vízhűtéssel
- DirectX 11-es Radeon kártyák
- Radeon 5870, az elérhető teljesítmény
- Kétmagos DX11-es kártyával készül a karácsonyra az ATI
- Batman videókártya
- ATI videokártyák hat monitor egyidejű használatához
- Szeptemberben érkeznek az ATI bivalyerős DirectX11-es kártyái
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.