Könyvtári fejlesztések a Békés megyében
Összesen több mint 180 millió forintot nyert két pályázaton a Békés Megyei Tudásház és Könyvtár a könyvtári szolgáltatások digitális fejlesztésére - közölte az MTI-vel az intézmény könyvtári szolgáltatásokért felelős igazgatóhelyettese kedden.
Rakonczás Szilvia elmondta: a tudásház a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) keretében 100 millió forintot nyert. A megyei önkormányzat fenntartásában működő intézmény több más könyvtárral, egyebek mellett a békési, a gyulai és a szarvasi városi bibliotékával közösen mintegy 115 darab számítógépet szerezhet be.
A gépek mellett programok, valamint szerverek beszerzését is támogató projekt eredményeként a konzorcium megteremtheti az "akadálymentes" könyvtári szolgáltatások elérhetőségét a megye lakossága számára. Jelenleg ugyanis a könyvtárak különböző számítógépes programok mentén digitalizálták állományuk egy részét, ám a győztes pályázattal sikerül összehangolni a gyűjtemények elérhetőségét az interneten érdeklődők számára is.
A könyvtár a Társadalmi Megújulás Operatív Programtól (TÁMOP) több mint 81 millió forintot, az összegből létrehozzák az országos egységes lelőhely-nyilvántartás elveihez kapcsolódó elektronikus könyvtári katalógust, a partnerekkel együttműködve pedig további közös elektronikus katalógusokat, adatbázisokat is alkotnak és működtetnek, elsősorban a helyismereti, a helytörténeti és közhasznú témákban.
A projekt részeként fejlesztik az olvasáskultúrát, népszerűsítik a könyvtári szolgáltatásokat, valamint továbbképzik a könyvtárosokat annak érdekében, hogy képesek legyenek az új típusú tartalomszolgáltatás elterjesztésére.
A két összefüggő program rövidesen kezdődik és várhatóan másfél év alatt valósul meg.
Kapcsolódó cikkek
- Internet Fiesta a könyvtárakban
- Milliárdokat költenek a franciák nemzeti kincseik digitalizálására
- Országos digitális könyvtár felállításáról döntött a német kormány
- Fejlesztések EU-támogatással a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban
- Könyvtárat alapít az IT Factory a Microsoft támogatásával
- Százmilliós informatikai fejlesztés Debrecen könyvtáraiban
- Digitalizálják a makói városi könyvtárat
- Negyvenezer kép a Magyar Digitális Képkönyvtárban
- Könyvek, kéziratok, térképek, filmek, hangfelvételek a polcokon
- Megnyílt a Digitális Világkönyvtár
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.