Felsőoktatási dialógus a Magyar Telekom kezdeményezésére
Koncepcionális megközelítés, élő kapcsolatok, a vállalati és felsőoktatási szektor szempontjainak összehangolása - többek között ezek elérése érdekében rendezték meg ma Budapesten a Magyar Telekom - Magyar Felsőoktatás Dialógust, a Magyar Telekom kezdeményezésére. A rendezvényen a vállalat vezetősége és szakemberei, a legnagyobb magyar egyetemek és főiskolák, oktatási és diákszervezetek, valamint az Oktatási és Kulturális Minisztérium vezetői vettek részt. Az eseményen ismertették a Magyar Telekom felsőoktatási partnerségi stratégiáját is.
Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója az eseményen elmondta: "Mindenki régóta érzékelte már, hogy sokkal jobb eredményeket érhetnénk el, ha élő kapcsolat lenne a felsőoktatási és a vállalati szféra között. Ez nemcsak gyakorlatorientáltabb, hasznosabb tudásanyagot és ezáltal jobb elhelyezkedési esélyeket teremtene a pályakezdők számára, hanem gyümölcsöző együttműködéseket hozhatna mind az intézményi, mind a vállalati kutatás-fejlesztési tevékenységben, az innovációban. Ezenkívül jó helyre, a megfelelő formában tudnánk eljuttatni támogatásainkat, vagy éppen szakmai tanácsainkkal segíthetnénk az intézmények munkáját."
Gyakran emlegetett probléma, hogy a felsőoktatás és a vállalati szféra eltérő elvárásokat támaszt a hallgatók felé, ami miatt azok az iskolapadból kikerülve nem rendelkeznek kellő tapasztalatokkal, gyakorlati ismeretekkel. A vállalatok és a felsőoktatási intézmények közötti együttműködés a kutatás-fejlesztés és a különböző pályázatok terén is számos nehézségbe ütközik. Az elmúlt két évtizedben ezen a helyzeten nem sikerült érdemben változtatni annak ellenére, hogy valamennyi fél felismerte már az együttműködés fontosságát. Az erre irányuló próbálkozások azonban általában inkább alkalmi jelleggel, nem hosszú távú, átgondolt, és közösen kialakított stratégia mentén történnek, ezért nem is éreztetik hatásukat.
Ezen kíván változtatni a Magyar Telekom, amely az egyik legnagyobb munkaadóként folyamatosan érzékeli az ebből fakadó hátrányokat. A vállalat, elsőként az üzleti szféra vezető cégei közül, ezért is kíván élére állni a változásnak azzal, hogy párbeszédbe kezd a felsőoktatás szereplőivel. A Felsőoktatási Dialóguson a hazai felsőoktatási élet meghatározó intézményei és vezetői vettek részt, ezzel is jelezve, hogy kölcsönösen nyitottak a párbeszédre és az együttműködésre.
A nemzetközi tapasztalatok is azt mutatják, hogy a partnerségi kapcsolatokból kialakuló közös projektek, fejlesztések jobban célzottak, eredményesebbek lehetnek, ha a felek előtte megismerik egymás gondolkodását, hozzáállását, szükségleteit. A partnerségi kapcsolat a kölcsönös tanulásnak, a tapasztalatok megosztásának, a tanulságok egyeztetésének kiváló helyszíne.
A Felsőoktatási Dialógus céljaival valamennyi résztvevő egyetértett, és ennek alapján tovább folytatódnak majd az egyeztetések a Magyar Telekom és az egyetemek, főiskolák, a minisztérium között. A rövid távú cél az alapvető irányelvek, pillérek meghatározása, középtávon pedig kialakulhatnak a konkrét együttműködési tervek is. A vállalat vezetőségének várakozásai szerint ez valamennyi fél számára gyümölcsöző lesz, és az ország versenyképességére is pozitívan hat majd.
Kapcsolódó cikkek
- Olcsóbb áramot és földgázt is szolgáltat immár a Magyar Telekom
- T-Mobile: küszöbön a milliomodik mobil internetező
- Felfüggesztették a Magyar Telekom tőzsdei kereskedését
- Átalakítja szervezetét a Magyar Telekom, távozik Winkler
- A Magyar Telekom száz százalékos tulajdonába került az EPT
- A Magyar Telekom 74 forint osztalékot fizet
- A Magyar Telekom ügyfélszolgálati igazgatója lett az év projektmenedzsere
- Az MTelekom az eredménytartalékot is igénybe veszi az osztalékhoz
- Legjobb társaságirányítás díj a Magyar Telekomnak
- Belép a villamosenergia- és földgázpiacra a Magyar Telekom
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.
Tekintélyes terjedelemmel debütált a jubileumi kiadvány: bemutatták a 30. Logisztikai Évkönyvet
December 16-án az UniZone BGE Hallgatói Centrumban debütált a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) jubileumi Logisztikai Évkönyve, amely a hazai logisztikai szektor egyik legmagasabb szintű tudományos szakmai kiadványa. Az MTA által DOI-számmal is ellátott idei kötetben, ez évben több mint 400 oldal terjedelemben, összesen 27 tanulmány kapott helyet.
Karácsony a virtuális térben
A mesterséges intelligencia része a mindennapoknak, legyen szó munkavégzésről, oktatásról, tudományos kutatásokról, vagy éppen a karácsonyról. Az ünnepet is képes tökéletesen reprodukálni a technológia, általa olyan hangulatot, enteriőrt lehet előállítani, amire mindenki vágyik.
A LAMAX négy új stílusos hangszórót jelentett be
A LAMAX négy Bluetooth hangszóróval bővítette audiotermékeinek körét, amelyek tökéletesen ötvözik a teljesítményt, a dizájnt és a megfizethetőséget. Az új termékek közt találunk kompakt, alig több mint 300 gramm súlyú hangszórót, és nagyteljesítményű, akár 50 watt teljesítményre képes hangfalat, mindezt megfizethető árkategóriában. Az eszközök mindegyike támogatja a Bluetooth 5.3 technológiát, emellett a csomagban megtalálható 3,5 mm-es AUX kábellel is csatlakoztathatunk eszközt hozzájuk.