Egy év alatt majdnem megduplázódott az internetes keresések száma
A felmérés alapján tavaly összesen 131 milliárd keresést hajtottak végre a világhálón, a keresőoldalakon kívül beleértve ebbe az oldalakon belüli és hálózatok közötti kereséseket is. Ez napi négymilliárd, óránként 175 millió, percenként pedig 29 millió keresést jelent. A tevékenység nemcsak a fejlődő, az internetre egyre több felhasználóval kapcsolódó fejlődő térségekben terjed látványosan, hanem az olyan fejlettebb országokban is, ahol már évek óta gyakorlatilag mindenki számára hozzáférhető a világháló.
A ComScore adatai szerint 2009-ben a legtöbb, 22,7 milliárd keresést az Egyesült Államokban hajtották végre, míg a második helyen Kína áll 13,3 milliárd, a harmadikon pedig Japán 9,2 milliárd kereséssel.
Kapcsolódó cikkek
- Névtelenséget ígérő webkereső
- A Yahoo felsorakozik a Google mögött a kínai hackertámadások ügyében
- Mire kerestünk 2009-ben?
- Adium
- Újabb tízezrek adatai a neten, érintett a Yahoo és a Gmail is
- Digitális vámpír a Google
- A keresőmotorok története
- A Google-t használja a Yahoo-vezér
- A Google kiszáll a Yahoo-val tervezett reklámszövetségből
- Veszélyben a Yahoo-Google reklámszövetség
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.