Új Intel Core vPro processzorok üzleti PC-khez
Az Intel Core vPro processzorok akkor érkeznek meg, amikor az üzleti számítástechnika magasabb szintre lép a videózás, VoIP, közösségi hálózatok és más, erőforrás-igényes alkalmazások révén, amelyek sokszor egyszerre futnak. Mindez előtérbe helyezi a számítógép teljesítményének jelentőségét.
„A cégek, különösen azok, amelyek az elmúlt év során nem vásároltak új PC-ket, olyan helyzettel néznek szembe, ahol a számítógépek többé nem kezelik megfelelően azokat az alkalmazásokat, amelyeket az alkalmazottak és az informatikusok használnak” – fogalmazott Rick Echevarria, az Intel Architecture Group alelnöke és a Business Client Platform Division ügyvezetője.
Az új platform az Intel Q57 Express lapkakészletre épül és magával hozza az Intel új 82577LM Gigabit Network Connection hálózati vezérlőt a noteszgépek és a 82578DM-et az asztali gépek számára.
A gyártók világszerte bemutatják üzleti gépeiket az új Core vPro processzorokkal, köztük az Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo és Toshiba. A szoftverfejlesztők szintén széleskörűen támogatják az új processzorok képességeit, köztük az Adobe, Bomgar, Kaseya, LANDesk, Level Platforms, LogMeIn, Microsoft, RealVNC, Spiceworks, Symantec és WinZip.
Az új processzorok az Intel Nehalem mikroarchitektúrájára épülnek és az Intel 32 nm-es félvezető-technológiájával készülnek. A cég történetében első alkalommal az Intel nagyfelbontású GPU-t integrált a processzoraiba.
Az Intel 2010-es Core i7 és Core i5 processzorai az Intel Turbo Boost és Hyper-Threading technológiával támogatják az alkalmazkodó, okos számítógépek létrehozását. A Turbno Boost automatikusan a felhasználó pillanatnyi igényeihez igazítja a processzor sebességét – gyorsít, ha azt érzékeli, hogy a felhasználó több feladatot futtat vagy videót néz és lassít, hogy energiát takarítson meg, ha az alkalmazott éppen nem nyúlt a géphez, mert például kávézik. A Hyper-Threading segítségével egy processzormag egyszerre két feladat párhuzamos futtatására képes, vagyis a kétmagos Core processzorok összesen négy feladatot dolgoznak fel egyszerre, ami rendkívül megnöveli a PC válaszképességét és sebességét.
Az iparágban szabványnak elfogadott benchmarkok szerint a 2010-es Intel Core i5 vPro processzorok akár 80 százalékkal gyorsabban futtathatják az üzleti alkalmazásokat, kétszeres sebességgel több alkalmazást és a bizalmas adatokat 3,5-szer gyorsabban titkosítja, mint egy 3 éves noteszgép.
Kapcsolódó cikkek
- Két új, gyors asztali CPU az Intel-től
- Nem támogatja tovább az Itanium szerverplatformot a Microsoft
- Az AMD 12, az Intel 8 magos processzort mutatott be
- Olcsók az érkező hatmagos AMD asztali processzorok
- Az Intel még márciusban bevezeti a nyolcmagos Nehalem-EX processzort
- Intel Atom CPU-k házi szerverekbe
- Gyorsabb Atom CPU-k hétfőn
- Ultra-alacsony feszültségű mobil Core i7 processzor az Inteltől
- Xeon X5680: Az Intel leggyorsabb szerverprocesszora
- Intel Westmere-EP szerver CPU részletei a jövő héten
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.