Könnyű MSI noteszgép Intel Atom processzorral
A Wind U160 noteszgép energiatakarékos, 10,1 hüvelykes LED hátsó megvilágítású képernyőt használ. Az energiatakarékos komponensek és üzemmódok alkalmazásának köszönhetően az új masina használati ideje egy telepfeltöltéssel 15 óra, ami közel két munkanap.
A Wind U160 magába foglalja az MSI saját fejlesztésű „ECO” energiát megtakarító technológiáját. Ezt a technológiát a felhasználó egy nyomógomb segítségével képes kapcsolni és öt üzemmód – játék, film megtekintése, prezentáció, szövegfeldolgozás és Turbo Battery – közül választhat.
Az ultra-hosszú üzemre - 15 óra – képes Wind U160 noteszgép támogatja a 3.5G mobilkommunikációt. A masina csatlakoztatható a 802.11 b/g/n és Bluetooth V2.0 EDR vezeték nélküli hálózatokhoz és kezeli a 3.5G (növelt harmadik generáció) mobilkommunikációt. Ezekkel a beépített funkciókkal (modulok) a Wind U160 noteszgép tulajdonosa bárhol és bármikor csatlakozhat a nagy sebességű vezeték nélküli hálózatokhoz és az internethez. Nincs távolság korlát.
Az MSI Wind 160U noteszgép előre telepített Microsoft „Windows 7 Strater” operációs rendszert, Intel Aton 450 processzort (1,66 GHz), Intel NM10 Express lapkakészletet, Intel integrált GMA 3150 GPU-t, maximum 2 GB DDR2 667 MHz SDRAM memóriát, 10,1 hüvelykes, 1024x600 képpontfelbontású, széles WSVGA, LED hátsó megvilágítású LCD képernyőt, 160 GB-os (vagy nagyobb kapacitású) 2,5 hüvelykes SATA merevlemezes meghajtót, 2 az 1-ben kártyaolvasót (SD, MMC), 3 x USB 2.0 kaput, mikrofoncsatlakozót, fejhallgató-csatlakozót, 3 vagy 6 cellás (opció) telepet, 802.11 b/g/n és Bluetooth V2.0 + EDR vezeték nélküli modult, 1,3 megapixel felbontású webkamerát, HD Audio hangalrendszert és sztereó hangszórókat tartalmaz.
A 265x165x24-25,5 mm-es noteszgép súlya 3 cellás teleppel 1 kg.
Kapcsolódó cikkek
- Csinálj Notebook-ot az iPad-ből!
- Előretör az AMD a fogyasztói piacon
- Drágulnak a notebook-akkuk
- Már kapható az MSI GE600 játéknoteszgép
- A Samsung megoldja a hordozható számítógépek pixelhibaproblémáját: kicseréli a notebookot
- Útitárs fiataloknak
- HP Mini 210-es netbookok átlag fölötti tudással
- Megújult az Apple MacBook Pro terméksorozata
- Acer Timeline X noteszgépek májusban
- Három új csoki Asus
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.