Morgan Stanley laboratórium a Műegyetemen
"BME-Morgan Stanley eredmények a technikai és az algoritmikus kereskedés területén" címmel tájékoztatóval egybekötött Morgan Stanley laboratórium-átadást tartottak február 16-án a Műegyetem informatikai épületében.
A BME-n folyó pénzügyi informatikai kutatások központja a világon az egyik vezető pénzügyi szolgáltatójaként ismert amerikai Morgan Stanley támogatásával 2009-ben létrejött Pénzügyi Informatikai Innovációs Központ. Az együttműködés új állomása egy Morgan Stanley kutató laboratórium megnyitása a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karon (VIK).
Az átadáson megjelent és megnyitót tartott David Legg, a Morgan Stanley ügyvezető igazgatója. Az egyetem részéről Péceli Gábor rektor méltatta az innovatív kutatások és fejlesztések színteréül szolgáló új laboratórium megnyitást. A laboratóriumban az algoritmikus kereskedés területén már elért eredmények továbbfejlesztése, illetve a technikai kereskedésre vonatkozó új kutatások folynak. A projektek arra irányulnak, hogyan lehet optimális kereskedési stratégiákat kifejleszteni idősorok megfigyelése alapján, mesterséges intelligencia segítségével. Mivel a kereskedési tranzakciók lebonyolítása nagyon időérzékeny, ezért az idevágó kutatások a matematikai és algoritmikus háttér mellett valós idejű szoftverprogramok és hardver architektúrák fejlesztését is maguk után vonják. Így az elméleti eredmények innovatív, gyakorlati módszerekké alakulnak, támaszkodva a BME VIK tudományos és műszaki potenciáljára.
A Morgan Stanley Laboratórium néhány jellemzője:
- a 75 négyzetméteres laboratóriumban egyszerre 16 nagy teljesítményű HP személyi számítógép 4GB központi memória, 500 GB külső tároló) áll a hallgatók/munkatársak rendelkezésére;
- a két évesmesterképzés a laborban 2010 őszétől 30-40 kiválasztott hallgatóval fog folyni;
- szemeszterenként 50-60 munkatárs fog a laborban a közösen kijelölt 10-12 k+f projekten, 15 egyetemi oktató felügyelete alatt dolgozni;
- minimálisan átlagosan és összességében aVIK-en tanuló/dolgozó 40-50 ember fog a laborhoz tartozni/dolgoni/fejleszteni;
- az egyes projektek arra fognak irányulni, hogyan lehet optimális kereskedési stratégiákat kifejleszteni idősorok megfigyekése alapján, mesterséges intelligencia segítségével.
Kapcsolódó cikkek
- Lengyel csapat nyerte a BME Nemzetközi 24 órás Programozóversenyt
- Agilent laboratóriumok a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán
- X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny: szlovákoké az előválogató
- Infokommunikációs gazdasági társaság a Műegyetemen
- Közel 280 milliós informatikai infrastruktúra fejlesztési projekt a Műegyetemen
- 10. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- BME: tanszékek jubileumi tudományos ülése
- Szabad szoftver konferencia és kiállítás a BME-n
- Aastra MX-ONE a Műegyetemen
- Magyar-japán infokommunikációs konferencia a Műegyetemen
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.