A hackerek is hasznot húzhatnak a szabad böngészőválasztásból

MTI Sajtóadatbank, 2010. március 3. 09:18

A Microsoft operációs rendszereiben megjelenő szabad böngészőválasztásból a hackerek is hasznot húzhatnak, ha sikerül olyan felugró ablakot létrehozniuk, amely képes megtéveszteni a tájékozatlan felhasználókat.

Kitűzőkkel és képeslapokkal kampányol a Mozilla Alapítvány a hannoveri CeBIT számítástechnikai kiállításon a nyílt forráskódú, szabadon terjeszthető szoftverek pavilonjában. A Firefox böngészőprogram fejlesztője nem titkolja, hogy örül az Európai
Bizottság szabad böngészőválasztásról szóló döntésének, azonban aggodalommal figyeli, hogy a felhasználók jelentős része még azt sem tudja, hogy mi a különbség a webes keresőmotor és a böngészőprogram között.

"A felhasználók jelentős része nem tud mit kezdeni a Windows-frissítéssel megjelenő böngészőválasztó ablakkal, ezért lesz, aki egyszerűen nem vesz majd róla tudomást, és lesz olyan is, aki gondolkodás nélkül fog rákattintani az ablakban felkínált lehetőségre" - mondta el az MTI-nek Patrick Finch, a Mozilla európai reklámozásáért felelős munkatársa.

"Ezt a felugró ablakot akár a hackerek is lemásolhatják, netezés közben is bármikor megjelenhet, innen pedig már csak egy lépés, hogy a hamisított oldalon az új böngészőre kattintva valami kártékony program kerüljön a felhasználó gépére" - magyarázta Finch,
hozzátéve, hogy éppen ennek megelőzésére hozták létre a http://opentochoice.org című oldalt, amely az alapfogalmakat és a váltás jelentőségét magyarázza el az érdeklődőknek.

Hat európai országban: Franciaországban, Lengyelországban Nagy-Britanniában, Németországban, Olaszországban és Spanyolországban végzett felmérés szerint a felhasználók több mint kétharmadát nem érdekli a hamarosan megjelenő szabad
szoftverválasztás.

A megkérdezettek közül a legtudatosabbak a lengyelek voltak, akiknek 30 százaléka tudja, hogy mi fog történni, a legkevésbé pedig a spanyolok követik az eseményeket, akiknél mindössze 19 százaléknak nem fog meglepetést okozni a böngészőválasztó ablak megjelenése.

Érdekes, hogy az Internet Explorer piaci részesedése Spanyolországban 54,4 százalék, Lengyelországban pedig mindössze 27,8 százalék - derül ki Net Applications piackutató januári felméréséből.

Kulcsszavak: böngésző hacker CeBIT

IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot

A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.

2024. december 20. 20:03

Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!

Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.

2024. december 19. 16:28

Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra

Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.

2024. december 19. 14:55

A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében

A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.

2024. december 19. 10:09

Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.

2024. december 18. 13:24

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32