Három új csoki Asus
A csokoládé színű ASUS K70-esek a beépített Altec Lansing hangszóróikkal bárhol SRS minőségű hangzást produkálnak, akár út közben is. Otthon pedig a házimozira kapcsolva akár media playernek is használhatók a gépek. A hatalmas, LED megvilágítású kijelző sokkal jobb egy korosabb átlagos TFT monitorhoz képest, magasabb szintű és mélységű kontrasztot és színtelítettséget érhetünk el vele.
Aki sokat gépel, annak nem mindegy milyen klaviatúra van az ujjai alatt. A kezek hamar elfáradnak és a laptopok által felmelegített nyomógombok kifejezetten irritálóak tudnak lenni. Az ASUS mérnökei úgy segítettek ezen, hogy a legnagyobb hőt leadó alkatrészeket távolabb tették a dolgos kezektől. Az IceCool billentyűzet felülete így órák múltán sem lesz melegebb az átlagos testhőmérsékletnél. Az áttervezett és ergonómiailag jól megálmodott gomb formák mellett még arra is volt gondjuk, hogy a billentyű távok megnövelésével a gombok alá összegyűlő szennyeződések is könnyebben tisztíthatók legyenek.
A három új K70-es közül kettő energiatakarékos AMD motorral szerelt, egy pedig Intel Pentium Dual Core-ral. Nagyon jó árú és szinte mindenre megfelelő kiépítésű a K70AE - a 2 GB DDR2 memória és az ATI HD4200 grafikus motor melletti 256 MB tár - a munkára és szórakozásra is használt laptoppal szembeni elvárásoknak felel meg. A 250 GB-os merevlemez is elegendő legtöbbünknek. Sok-sok multimédiás fájl is elfér a fél terabájtos HDD-n, ha a K70AD-ra esik a választásunk. A laptopok között középkategóriás ár magában foglal 4 GB DDR2-es memóriát és egy 512 MB saját memóriával rendelkező HD4570-est is. Szerencsére az ASUS biztosítja számunkra a szabad választást. Akinek jobban fekszik az Intel processzor és az NVIDIA grafika, annak pont ugyanezért az árért a K70IC is elérhető, a különbség csupán annyi, hogy az NVIDIA a GT220M mellé 1 GB VRAM-ot tett.
Kapcsolódó cikkek
- Új, nagy teljesítményű Asus noteszgép mobil Extreme processzorral
- Asus netbook új csipekkel
- HD Asus EEE PC-k Windows 7-tel
- Asus Lamborghini 16 GB DDR3 memóriával és Core i7 CPU-val
- Asus NX90 noteszgép és Asus EeePad tábla PC
- Ahol már létezik a vonzó középosztály...
- Asus Eee PC netbook Intel Atom processzorral
- Itt az első noteszgép AMD Mobility 5870 GPU-val
- Asus noteszgépek vájtfülűeknek
- Asus: különleges, formabontó noteszgép a CES 2010 kiállításon
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.