Mi fér bele 6 grammba?
Első ránézésre semmiben sem különbözik a 3M két, jelenleg kapható mikroprojektora, az MPro 120 és 150. Az új 150-es mindössze 6 grammal nehezebb és egy centivel hosszabb a korábbi változatnál, ám ebbe a hat grammba alapvetően új felhasználási módokat sűrített a cég, így nem túlzás két teljesen külön modellről beszélni.
A legnagyobb, és eddig talán leginkább hiányolt fejlesztés az elődhöz képest az MPro 150 „önállósága”. 1 GB belső memóriája, Mikro SD kártya foglalata révén ugyanis az újdonság önmagában is képes DOC, PPT, XLS, TXT, PDF, BMP, JPG, MP4, MP3, PAL, NTSC, H.264, AMR és AAC kiterjesztésű fájlok megjelenítésére, miközben csatlakozási lehetőségei is kibővültek. Ez a tulajdonság a kétórás akkumulátoros működéssel a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy prezentáció, vagy hangos kisfilm levetítéséhez semmilyen más külső eszközre vagy kábelre nincs szükség az ingzsebből előhúzott mikroprojektoron kívül. Az új képességhez természetesen egy jó külsejű, átlátható menükezelő felület is tartozik.
A 60x130x24 mm-es MPro 150 fényereje 15 lumenre nőtt a 120-as 12 lumenéhez képest, míg felbontásokban továbbra is VGA és WXGA, tehát 640x480 és 1280x800 között, ötféle módból válogathatunk.
Az újdonság testvérmodelljétől a kisebb csoportoknak elegendő, 0,5 wattos sztereo hangszórók mellett vizuális képességeit is örökölte. Az elérhető képméret tehát a környezeti fényviszonyok függvényében itt is 20 és 127 cm között változik dinamikusan, az előbbi nappali világosságnál is, míg az utóbbi csak elsötétített szobában élvezhető, a fókuszt minden esetben kézzel állíthatjuk be.
Az új készülék hátulján VGA, kompozit video, komponens video, mini USB, audio out (3,5 mm-es stereo jack), csatlakozókat találunk. A csomagolás egy 2GB-os microSD kártyát; tripod állványt; USB, VGA és RCA kábelt; és egy védőtokot tartalmaz a használati utasítás és az átalakítókkal (EU, UK, US) ellátott hálózati töltő mellett. A készülék ára a jelentős újítások ellenére is 100 ezer forint alatt marad.
Kapcsolódó cikkek
- Samsung Galaxy Beam – Projektor a mobilban
- A Canon az XEED WUX5000-zal bővítette telepíthető projektorainak kínálatát
- Vezeték nélküli kivetítés az új Epson projektorral
- Mini HD zsebprojektor
- Megjelent az ASUS első hordozható LED projektora
- Projektorral felszerelt iPhone tok
- LED projektor az örökkévalóságnak
- Az LG teljes körű 3D termékpalettája az IFA kiállításon
- Canon LV-8235 UST projektor: Ultrarövid vetítési távolság és 3D
- A világ első noteszgép-projektora a Fujitsutól
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.